Trwa ładowanie...
d1pf37y

EBOR obejmie nowe akcje Alior Banku za 106 mln zł

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) obejmie akcje Alior Banku w emisji z prawem poboru za 106 mln zł, podała instytucja.

Share
d1pf37y

Udział EBOR w emisji, której celem jest sfinansowanie przejęcia Banku BPH, będzie proporcjonalny do jego obecnego udziału w akcjonariacie Alior Banku.

"Jesteśmy przekonani, że ta akwizycja pozwoli bankowi z sukcesem rosnąć. Akwizycja zapewni doskonałą platformę do realizacji ambitnych planów Alior Banku, który chce zapewnić sobie miejsce w grupie czołowych banków z korzyścią dla klientów prywatnych i przedsiębiorstw. Zwiększona dostępność kredytu wesprze rozwój polskiej gospodarki" - powiedziała dyrektor ds. banków w Unii Europejskiej w EBOR Lucyna Stańczak-Wuczyńska, cytowana w komunikacie.

"EBOR jest akcjonariuszem Alior Banku, od kiedy bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2012 r. Cieszymy się, że bierze udział w emisji z prawem poboru i że wspiera naszą strategię rozwoju, w tym przejęcie podstawowej działalności BPH" - powiedział prezes Aliora Wojciech Sobieraj, także cytowany w komunikacie.

Na początku maja akcjonariusze Alior Banku zatwierdzili emisję nowych akcji o wartości do 2,2 mld zł. Emisja zostanie przeprowadzona w drodze oferty publicznej z zachowaniem prawa poboru na rzecz dotychczasowych akcjonariuszy.

d1pf37y

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI. Zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d1pf37y

Podziel się opinią

Share
d1pf37y
d1pf37y