Trwa ładowanie...
d4fji33

Echo Polska Properties kupuje 4 nieruchomości handlowe za 166,6 mln euro

Warszawa, 02.02.2017 (ISBnews) - Echo Polska Properties NV (EPP) zawarał wstępną umowę nabycia za 166,6 mln euro czterech nieruchomości handlowych znajdujących się na terenie Polski, podała spółka. Sprzedającymi są fundusze nieruchomościowe zarządzane przez Blackstone, a zamknięcie transakcji jest przewidywane na kwiecień 2017 r.

Share
d4fji33

"Transakcja obejmuje liczące 23 039 m2. centrum handlowe Galeria Twierdza w Kłodzku, a także sąsiadującą z nią działkę, na której znajduje się restauracja Broaster Chicken Drive. Kolejne trzy nieruchomości to centrum handlowe Galeria Twierdza w Zamościu (23 785 m2), centrum handlowe Galeria Tęcza w Kaliszu (16 003 m2) oraz centrum handlowe Wzorcownia we Włocławku (25 629 m2)" - czytamy w komunikacie.
Dwa z wymienionych centrów handlowych działają od 2009 roku (Wzorcownia i Twierdza Kłodzko), a dwa pozostałe od roku 2011 (Twierdza Zamość i Galeria Tęcza). Od 2014 r. wszystkimi czterema galeriami handlowymi zarządzała firma Multi Polska wschodząca w skład Multi Corporation - głównego właściciela, zarządcy i dewelopera centrów handlowych w Europie i Turcji.

EPP kupi 100% udziałów w Kłodzko Retail LLC, Zamość Retail LLC, Kalisz Retail LLC oraz Włocławek Retail LLC.

"To dominujące centra handlowe w swoich regionach i stanowią strategiczne uzupełnienie naszych długoterminowych celów dotyczących budowania portfela nieruchomości handlowych. Twierdza Kłodzko i Wzorcownia to jedyne duże, nowoczesne nieruchomości handlowe w swoich miastach. [...] EPP ma to szczęście, że już jest właścicielem portfela dobrze prosperujących nieruchomości handlowych i biurowych w całej Polsce, a kupno tych czterech centrów handlowych w miastach regionalnych jest częścią naszej strategii przekształcenia firmy w 'narodowego czempiona', przy jednoczesnym zagwarantowaniu dwucyfrowego wzrostu rocznej dywidendy na jedną akcję" - powiedział prezes EPP Hadley Dean.

d4fji33

Jednocześnie spółka podała,że transakcja jest warunkowa do czasu uzyskania zgody urzędu antymonopolowego oraz wystawienia polisy ubezpieczeniowej na EPP. Zamknięcie transakcji jest przewidywane na kwiecień 2017 roku.

W sierpniu 2016 r. Echo Polska Properties N.V. (EPP, wcześniej Echo Prime Properties) zadebiutowało na Luxembourg Stock Exchange, a we wrześniu - na Johannesburg Stock Exchange.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

d4fji33

Podziel się opinią

Share
d4fji33
d4fji33