Trwa ładowanie...
dj1iowo

Echo zbyło Redefine 54,8% udziałów Echo Prime Properties za 124,8 mln euro

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Echo Investment zbyło 54,8% udziałów w spółce zależnej Echo Prime Properties B.V. (EPP) na rzecz Redefine Properties Limited z RPA (Redefine) za 124,8 mln euro.

Share
dj1iowo

"Powyższa kwota będzie podlegała korekcie o faktyczny dług netto i kapitał obrotowy zgodnie z postanowieniami umowy. Wartość ewidencyjna udziałów sprzedawanych w księgach rachunkowych emitenta na 31 marca 2016 r. wynosiła 509,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, zgodnie z umową oraz pozostałymi umowami związanymi z transakcją, Redefine subskrybował nowe udziały w spółce EPP w łącznej liczbie 194 987 826, które zostały opłacone łączną kwotą 260,7 mln euro, natomiast emitent subskrybował nowe udziały w EPP w łącznej liczbie 7 923 052, które zostały opłacone łączną kwotą 7,9 mln euro.

"Liczba udziałów sprzedawanych oraz nowych udziałów została określona w taki sposób, że Redefine będzie posiadał 311 175 961 udziałów, tj. 75% plus jeden udział w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie udziałów w EPP, natomiast Echo będzie posiadało 103 725 319 udziałów, tj. 25% minus jeden udział w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie udziałów. Udziały w spółce posiadane przez emitenta mają charakter długoterminowej lokaty kapitałowej. Dodatkowo, kwota 9.775.000 euro zostanie zwolniona (w drodze wypłaty uprzywilejowanej dywidendy) przez spółkę na rzecz emitenta z rachunku zastrzeżonego" - czytamy dalej. Ponadto w ramach transakcji zostały zawarte inne umowy m.in. o zarządzanie procesem deweloperskim, dotyczących rozbudowy Galaxy oraz Outlet Park.

"Jest to finalizacja umowy zawartej 1 marca br. między Echo Investment a Redefine, której wejście w życie było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej. Spółka z udziałem Redefine i Echo Investment będzie miała formułę zbliżoną do funduszu typu REIT" - czytamy dalej w komunikacie.

dj1iowo

Zgodnie z umową będzie też miała w ciągu trzech najbliższych lat prawo złożenia pierwszej oferty zakupu części obiektów biurowych, bądź handlowych obecnie budowanych lub projektowanych przez Echo Investment. Zakładając nabycie wspomnianych aktywów, wartość portfela EPP wzrośnie do ponad 1,7 mld euro, podano również.

"Współpraca z południowo-afrykańskim funduszem to nowe możliwości rozwoju i ekspansji dla kierowanej przez niego firmy. Rozpoczęcie długoterminowej współpracy z takim partnerem, jak Redefine, to nie tylko potwierdzenie potencjału Echo Investment, ale także solidna baza do umacniania naszej pozycji w kraju i budowania ekspansji za granicą" - powiedział prezes Echo Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)

dj1iowo

Podziel się opinią

Share
dj1iowo
dj1iowo