Trwa ładowanie...
d1cvw0e

EcorNaturaSi nabył 63,4% akcji Organic Farma Zdrowia za 39,07 mln zł

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - EcorNaturaSi - dystrybutor żywności ekologicznej i produktów biodynamicznych - nabył 63,4% akcji Organic Farma Zdrowia za kwotę 39,07 mln zł, poinformowali przedstawiciele spółek.

Share
d1cvw0e

"To bardzo duży krok dla rozwoju całej Grupy Organic Farma Zdrowia oraz rynku eko w Polsce. Nasze partnerstwo pozwoli na stworzenie systemu zdolnego do zaangażowania rolników, dystrybutorów, właścicieli sklepów i konsumentów do świadomych wyborów klientów oraz ekonomicznego wzrostu półki z żywnością ekologiczną. Wśród licznych korzyści znajdą się m.in. zwiększenie siły nabywczej, wspólne zakupy inwestycyjne, realna możliwość dalszej konsolidacji polskiego rynku ekologicznego, wymiana wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu, łatwiejszy i bezpośredni dostęp do producentów włoskich, a także większe możliwości eksportowe z Polski do Włoch i innych krajów" - powiedział prezes Organic Farma Zdrowia Sławomir Chłoń podczas spotkania z dziennikarzami.

Chłoń podkreślił także, że w latach 2010-2015 średnioroczna dynamika wzrostu rynku wyniosła 15-20% i na podobnych poziomie powinna kształtować się w najbliższych latach.

"Międzynarodowe relacje przyczynią się nie tylko do tego, że rolnictwo organiczne i biodynamiczne będzie się rozwijać, ale zwiększy się także konsumpcja zdrowych produktów" - dodał prezes EcorNaturaSi Fabio Brescacin.

W 2015 r. obrót Grupy Organic Farma Zdrowia wyniósł około 1,45 mld zł.

Sieć sklepów Organic Farma Zdrowia składa się delikatesów stacjonarnych i online. Delikatesy stacjonarne działają w kilkunastu polskich miastach, a delikatesy on-line działają na terenie całego kraju, oferując największy w Polsce asortyment produktów ekologicznych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)

d1cvw0e

Podziel się opinią

Share
d1cvw0e
d1cvw0e