Trwa ładowanie...
d230w21

Edvinas Katilius - prezes zarządu i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie

Edvinas Katilius został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Zastąpił on Aleksandra Grzesiaka, który objął stanowisko Wiceprezydenta Strefy Wolnocłowej PMI (Duty Free) w Szwajcarii z siedzibą w Lozannie.
Share
Edvinas Katilius - prezes zarządu i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie
Źródło: Philipp Morris
d230w21

Edvinas Katilius został prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Zastąpił on Aleksandra Grzesiaka, który objął stanowisko wiceprezydenta strefy wolnocłowej PMI (Duty Free) w Szwajcarii z siedzibą w Lozannie.

Nowy prezes, pochodzący z Litwy, jest związany z Philip Morris od 1999 roku. Zaczął swoją karierę w dziale sprzedaży obejmującym rynek bałtycki. Następnie został przeniesiony do centrum operacyjnego Philip Morris w Lozannie, gdzie pracował jako menedżer ds. rozwoju biznesu i planowania. W 2004 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Krajów Bałtyckich. Potem wrócił do Lozanny jako dyrektor ds. strategii sprzedaży oraz marek w regionie Unii Europejskiej. Ostatnio zajmował funkcję wiceprezydenta ds. strategii sprzedaży w Rosji.

Edvinas Katilius świetnie łączy umiejętności przywódcze oraz strategiczne ze zdobytą przez lata wiedzą. Jego doświadczenie oraz zdolności przedsiębiorcze uczyniły go fachowcem, potrafiącym kierować biznesem w skali globalnej.

d230w21

O Philip Morris w Polsce

Philip Morris w Polsce jest największą firmą tytoniową, z udziałem w rynku sprzedaży wyrobów tytoniowych wynoszącym 39% (źródło: Nielsen, sierpień 2013) oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ponad 3000 pracowników w całej Polsce. Współpracuje z ponad 4000 plantatorów tytoniu. Zgodnie z prestiżowymi rankingami (np. Lista 500 Rzeczypospolitej czy Lista 500 Polityki) należy do elitarnej grupy 20 wiodących firm działających w Polsce. Więcej informacji o Philip Morris w Polsce dostępnych jest na stronie www.philipmorris.pl.

O Philip Morris International Inc.

Philip Morris International Inc. (PMI) jest wiodącą międzynarodową firmą tytoniową z siedmioma z 15 najlepiej sprzedających się marek papierosów na świecie. PMI sprzedaje swoje produkty na ponad 180 rynkach. Firma miała w 2012 roku 16,3% udziału w międzynarodowym rynku papierosów poza USA, lub 28,8% wyłączając Chiny i USA. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.pmi.com.

d230w21

Podziel się opinią

Share
d230w21
d230w21