Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy, zadania i harmonogram testów

Egzamin gimnazjalny jest pisemnym podsumowaniem wiedzy uczniów, którą nabyli przez 3 lata gimnazjum. Podpowiadamy terminy, zadania i harmonogram testów w 2019 r.

Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy, zadania i harmonogram testówŹródło: East News
dx0qjpw
dx0qjpw

Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy i harmonogram

Egzamin gimnazjalny tradycyjnie odbywa się w kwietniu. Każdy uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do niego w wyznaczonym terminie, może przystąpić do niego w czerwcu.

Testy składają się z trzech części: humanistycznej z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Każda z nich przeprowadzana jest innego dnia.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram w terminie głównym

część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zarówno terminu kwietniowego, jak i czerwcowego zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast 21 czerwca.

dx0qjpw

Egzamin gimnazjalny 2019. Podstawowe informacje i zadania

Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną. Przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Obejmuje umiejętności i wiadomości określone w podstawie programowej nauczanej na trzecim i wcześniejszych etapach edukacji.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest równocześnie warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, więc egzaminu nie można nie zdać.

Na egzamin gimnazjalny uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania: długopis lub pióro (z czarnym tuszem/atramentem), a w przypadku testu z zakresu matematyki również linijkę. Podczas egzaminu nie można korzystać z kalkulatora, słowników i żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Zadania z historii, wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą. W arkuszu egzaminacyjnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań zamkniętych znajdują się także zadania otwarte.

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorze o egzaminie gimnazjalnym, przykładowych arkuszach egzaminacyjnych oraz arkuszach z lat ubiegłych na stronie cke.gov.pl.

dx0qjpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx0qjpw