Trwa ładowanie...

Egzamin na prawo jazdy 2019. Istotne zmiany w przepisach

Egzamin na prawo jazdy czekają poważne zmiany. Dotyczyć one będą zarówno egzaminatorów, jak i kursantów. Podpowiadamy, jakich zmian należy się spodziewać i kiedy.

Egzamin na prawo jazdy 2019. Istotne zmiany w przepisachŹródło: East News, fot: fot. Wlodzimierz Wasyluk
d1sqcfo
d1sqcfo

Resort infrastruktury zaproponował nowelizację przepisów dotyczących przyszłych kierowców oraz ich egzaminatorów. Egzamin na prawo jazdy w 2019 r. czeka kilka ważnych zmian m.in. w ograniczeniu liczby egzaminów.

Nowelizacja przepisów sprawi, że egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

Jak zapowiada ministerstwo infrastruktury, dzięki zmianom egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców" - podaje PAP.

Zobacz: Prawo jazdy w smartfonie. Minister: Możliwe, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Kolejna zmiana obejmie wyznaczenie konkretnej godziny przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy. Zgodnie z argumentacją resortu, "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu".

d1sqcfo

Zgodnie z zapowiedziami, po zmianach, instruktorzy, egzaminatorzy oraz wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie jedynie podpis, czyli imię, nazwisko oraz nr uprawnień.

Egzamin na prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy weszły w życie 1 lipca 2019 r. Wyjątkiem są te, które dotyczą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminów.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wprowadzone zostaną 1 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sqcfo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sqcfo