Trwa ładowanie...
d26sz66

Elektrotim liczy na udany koniec br. i cały 2015 r., odbudował portfela zamówień

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Portfel zleceń grupy Elektrotim osiągnął na koniec III kw. 2014 r. rekordową wartość 263 mln zł, poinformował agencję ISBnews prezes Andrzej Diakun. Dzięki temu spółka oczekuje udanego IV kw. i planuje "z nawiązką" odrobić 2,4 mln zł straty po III kw.
Share
d26sz66

"Na 1 października br. wartość jednostkowego portfela zleceń Elektrotimu wynosi 202 mln zł, a skonsolidowanego ponad 263 mln zł. Rekordowe wartości to efekt ożywienia w branży instalacji elektrycznych, szczególnie w instalacjach wysokich i niskich napięć. Przyszły rok zapowiada się bardzo dobrze, ponieważ z tego portfela spodziewamy się zrealizować w przyszłym roku ok. 200 mln zł" - powiedział ISBnews Diakun.

W I-III kw. skonsolidowana sprzedaż Elektrotimu wyniosła 124,5 mln zł, strata operacyjna 2,2 mln zł, a strata netto 2,4 mln zł. Jednak prezes podkreśla, że ostatnie trzy miesiące napawają już optymizmem.

"Tegoroczne wyniki nie są oczywiście satysfakcjonujące, z powodu bardzo słabych wyników w zakresie pozyskiwania zamówień. Było to efektem niskich cen i dużej konkurencji. Sytuacja poprawiła się jednak zdecydowanie w III kw. br., gdy wzrosła zarówno wartość pozyskanych zleceń, jak i spodziewane marże. Liczymy więc, że z nawiązką odrobimy w IV kw. wcześniejsze straty" - zapewnił Diakun.

d26sz66

Według niego, aktualne są też plany wprowadzenia spółki zależnej Procom System na giełdę.

"Będzie to miało miejsce wówczas, gdy tylko spółka spełni kryteria w zakresie kapitalizacji. Obawiam się jednak, że nie nastąpi to jeszcze w przyszłym roku" - podsumował Diakun.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. W 2013 r. sprzedaż grupy kapitałowej Elektrotimu wyniosła 221,6 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)

d26sz66

Podziel się opinią

Share
d26sz66
d26sz66