Trwa ładowanie...
d19imjx
11-03-2016 10:13

Elektrotim nie kupi udziałów IASE, MSP zamknęło prywatyzację bez rozstrzygnięcia

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) odstąpiło od negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Instytut Automatyki Systemów Energetycznych (IASE) i zakończyło proces prywatyzacji bez rozstrzygnięcia, podał Elektrotim, który złożył ofertę nabycia 85% udziałów IASE.

d19imjx
d19imjx

W libcu ub.r. Elektrotim złożył w MSP ofertę wiążącą w sprawie nabycia 85% udziałów spółki IASE. Podawał, że zakup udziałów IASE jest inwestycją branżową i długoterminową, a celem Elektrotimu była kontynuacja i rozwój działalności prowadzonej przez IASE przy wykorzystaniu kompetencji technicznych, organizacyjnych i biznesowych spółek z grupy kapitałowej Elektrotim.

Spółka złożyła ofertę na udziały stanowiące 85% kapitału zakładowego IASE i wyraziła wolę nabycia wszystkich pozostałych udziałów, które zostaną zaoferowane uprawnionym pracownikom i nie zostaną nabyte przez uprawnionych pracowników IASE.

Przedmiot działalności IASE to badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 353 mln zł mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d19imjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19imjx