Trwa ładowanie...
d2lztz5

Elemental Holding ma list intencyjny ws. akwizycji w Wielkiej Brytanii

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia nie mniej niż 51% udziałów w spółce z branży recyclingu zużytych katalizatorów samochodowych na terenie Wysp Brytyjskich, poinformowała spółka.

Share
d2lztz5

"Elemental Holding jest liderem na rynku europejskim, jednak mamy ambicję na dalszy światowy rozwój. Obecnie działamy na 35 rynkach i chcemy umacniać pozycję w wyżej marżowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych. Dostęp do wiedzy i technologii oferowany przez japońskich partnerów jest dla nas kluczowy - zarówno w rozwoju organicznym w naszym nowym zakładzie, jak w i obszarze przejęć. Potencjalna akwizycja w Wielkiej Brytanii pozwoli szybciej powiększyć skalę naszej działalności" - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Warunkiem dokonania transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence, a w konsekwencji określenie przez strony warunków cenowych i struktury zakupu.

"Strony LOI ustanowiły na okres 60 dni od daty jego podpisania, wyłączność dla Elemental Capital na prowadzenie negocjacji w sprawie objętej LOI. Strony zaplanowały przeprowadzenie transakcji nie później niż do dnia 31 października 2016 roku" - czytamy dalej.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)

d2lztz5

Podziel się opinią

Share
d2lztz5
d2lztz5