Trwa ładowanie...
d3wdz7e

Elfa Pharm uruchomiła fabrykę kosmetyków w Łódzkiej SSE w Chociwiu

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Elfa Pharm uruchomiła produkcję kosmetyków w zakupionej fabryce farmaceutycznej w Chociwiu, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki inwestycji powstało 47 nowych miejsc pracy, podała strefa.

Share
d3wdz7e

"Zgodnie z zezwoleniem, wydanym przez ŁSSE, firma została zobowiązana do zainwestowania 8 mln złotych i zatrudnienia 30 osób w terminie do 31 grudnia 2015. W rzeczywistości przekroczono plany inwestycyjne - utworzono 47 miejsc pracy na czas nieokreślony oraz kilkanaście dodatkowych etatów niezwiązanych z projektem strefowym" - czytamy w komunikacie.
Poprzednia firma działająca w tym miejscu w branży produkcji dermokosmetyków zakończyła działalność, podano również.

Zakończona inwestycja polegała na uruchomieniu nowych linii produkcyjnych, pakujących, magazynu wysokiego składowania oraz laboratorium fizyczno-chemicznego, umożliwiającego na miejscu uzyskać potwierdzenie wysokich standardów wyrobów. Z kolei w Łodzi powstało laboratorium badawczo-rozwojowe. Łódzkie laboratorium R&D to już drugi tego typu obiekt grupy Elfa Pharm, pierwszy od 2013 roku funkcjonuje w Krakowie.

"Projekt zrealizowany w ramach ŁSSE to zaledwie pierwszy etap inwestycji na terenie województwa łódzkiego. Elfa Pharm planuje dalszą rozbudowę obiektów logistycznych, produkcyjnych oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej" - czytamy dalej.

d3wdz7e

Grupa Elfa Pharm prowadzi działalność produkcyjną oraz badawczo-rozwojową na terenie Krakowa, Łodzi i Chociwia (w województwie łódzkim). W laboratoriach i zakładach produkcyjnych powstają kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, zebrane w kilka specjalistycznych marek i linii produktowych. Obecnie firma eksportuje swoje produkty do większości krajów Środkowo-Wschodniej i Zachodniej Europy, a także do Malezji, Tajwanu, Korei Południowej, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych czy krajów Zatoki Perskiej. Jej kosmetyki obecne są na półkach aptek i drogerii w całym kraju, a także w sklepie internetowym.

(ISBnews)

d3wdz7e

Podziel się opinią

Share
d3wdz7e
d3wdz7e