Trwa ładowanie...

Elitarna służba mundurowa ogłosiła rekrutację. Jak dostać tę pracę?

Jeśli masz średnie wykształcenie, nieposzlakowaną opinię i jesteś fizycznie sprawny, to może być twoja szansa. BOR zamierza zrekrutować większa liczbę osób na różne stanowiska: od kierowców po inżynierów. Jakie warunki jeszcze trzeba spełniać by dostać tę pracę?

Elitarna służba mundurowa ogłosiła rekrutację. Jak dostać tę pracę?Źródło: PAP, fot: Marek Zakrzewski
d43mcam
d43mcam

BOR szuka informatyków, prawników, lekarzy, kierowców z prawem jazdy co najmniej kategorii C, diagnostów samochodowych, mechaników samochodowych, inżynierów: budownictwa, chemii, łączności, telekomunikacji a także elektryków.

Jeśli chcemy wziąć udział w rekrutacji, musimy mieć obywatelstwo polskie, nie więcej niż 35 lat, być niekaranym i korzystać z pełni praw publicznych.

Skandale w BOR. Zobacz wideo:

Warunkiem jest także uregulowany stosunek do służby wojskowej poprzez przeniesienie do rezerwy (nie dotyczy absolwentów szkół wyższych i kobiet)

d43mcam

Nie będzie to praca łatwa. BOR podkreśla, że kandydaci do służby powinni być gotowi do podporządkowania się dyscyplinie służbowej i mieć umiejętność dostosowania się do trudnych warunków pełnienia służby.

W tym tygodniu Sejm zajął się rządowym projektem ustawy o powołaniu w miejsce BOR Służby Ochrony Państwa (SOP). Nowa formacja zajmie się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom), a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa. W SOP będzie pracować 3 tys. osób - o 50 proc. więcej niż obecnie w BOR.

Więcej o pracy w BOR pisaliśmy na money.pl.

d43mcam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43mcam