Trwa ładowanie...

Elżbieta Rafalska podsumowuje rok działania 500+

W ciągu niemal roku funkcjonowania program 500 Plus kosztował 19 miliardów złotych. Wydatki mogą wzrosnąć, ponieważ rodzi się więcej dzieci. To jeden z efektów, jakie miał przynieść program. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2016 miało urodzić się o 10 tysięcy dzieci więcej niż w roku ubiegłym, tymczasem liczba narodzin była jednak większa o 17 tysięcy.

Elżbieta Rafalska podsumowuje rok działania 500+Źródło: Eastnews, fot: VIPPHOTO/East News
d11id9y
d11id9y

W ciągu niemal roku funkcjonowania program 500+ kosztował 19 miliardów złotych. Wydatki mogą wzrosnąć, ponieważ rodzi się więcej dzieci. To jeden z efektów, jakie miał przynieść program. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2016 miało urodzić się o 10 tysięcy dzieci więcej niż w roku ubiegłym, tymczasem liczba narodzin była jednak większa o 17 tysięcy.

Rafalska, która gościła w Sygnałach Dnia, dodała, że dysponujemy już danymi dotyczącymi stycznia tego roku. - W styczniu urodziło się 35 tysięcy dzieci, to jest o 4 tysiące 200 dzieci więcej niż w tym samym miesiącu w roku poprzednim - powiedziała minister Rafalska. Dodała, że to kolejny miesiąc, w którym wzrasta liczba narodzin.

Z programu wsparcia rodzin 500 Plus korzystają 3 miliony 820 tysięcy dzieci, czyli 55 procent wszystkich polskich dzieci do 18 roku życia. Dotąd program kosztował 19 miliardów złotych, a w cyklu całorocznym jego koszt wyniesie ponad 23 miliardy złotych.

d11id9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11id9y