Trwa ładowanie...
dp2pecl
usługi

EMC IM ma przedwstępną umowę nabycia i użytkowania 87,5 proc. udziałów spółki Zdrowie

31.05. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny podpisał z powiatem Kwidzyńskim, Miastem Kwidzyn, PEC w Kwidzynie i PWiK w Kwidzynie umowę przedwstępną nabycia i użytkowania 87,5...

Share
dp2pecl

31.05. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny podpisał z powiatem Kwidzyńskim, Miastem Kwidzyn, PEC w Kwidzynie i PWiK w Kwidzynie umowę przedwstępną nabycia i użytkowania 87,5 proc. udziałów w spółce Zdrowie - podał EMC Instytut Medyczny w komunikacie.

W wyniku umowy EMC IM przez pięć lat będzie użytkował udziały w tej spółce pozostające własnością sprzedających. Po upływie tego okresu, tj. do 01 czerwca 2018 r. zostanie zawarta umowa przyrzeczona nabycia udziałów, w wyniku której EMC IM wejdzie w posiadanie użytkowanych wcześniej udziałów.

Na podstawie umowy EMC IM prowadzić będzie podstawowe oddziały szpitalne, w tym szpitalnego oddziału ratunkowego oraz poradnie w zakresie opieki specjalistycznej w Kwidzynie. Spółka zobowiązała się do prowadzenia działalności leczniczej na podstawie zawieranych umów z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Gdańsku oraz innymi płatnikami świadczeń zdrowotnych.

Na poczet ceny sprzedaży EMC zapłacił zadatek w postaci 15 proc. ceny, na rzecz każdego ze sprzedających proporcjonalnie do liczby udziałów.

Z tytułu użytkowania udziałów EMC zobowiązał się do uiszczania miesięcznej opłaty w wysokości łącznie 10 tys. zł netto proporcjonalnie na rzecz każdego ze sprzedających.(PAP)

gsu/ ana/

dp2pecl

Podziel się opinią

Share
dp2pecl
dp2pecl