Trwa ładowanie...
ycipk-4jo13w

Emerytura po 35 latach. "Solidarność" chce przywrócenia świadczeń stażowych

Dzięki nim na wcześniejszą emeryturę mogliby przechodzić mężczyźni, którzy płacili składki przez 40 lat, a kobiety przez 35 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki temu po 40 latach pracy i płacenia składek w przypadku mężczyzn (dla kobiet byłoby to 5 lat krócej) możliwe byłoby przejście na wcześniejsza emeryturę.
Dzięki temu po 40 latach pracy i płacenia składek w przypadku mężczyzn (dla kobiet byłoby to 5 lat krócej) możliwe byłoby przejście na wcześniejsza emeryturę. (East News)
ycipk-4jo13w

Związkowa "Solidarność" przeforsowała już zakaz handlu w niedzielę. Teraz chce spełnienia kolejnego postulatu. - Co z emeryturami stażowymi, panie premierze? - dopytywał szef "Solidarności" Piotr Duda.

Czytaj: Trzynasta emerytura. Próg dochodowy może pozbawić świadczenia

Dzięki temu po 40 latach pracy i płacenia składek w przypadku mężczyzn (dla kobiet byłoby to 5 lat krócej), możliwe byłoby przejście na wcześniejszą emeryturę. Co na to sami seniorzy? Ci, z którymi rozmawiał "Super Express", nie chcą harować do końca życia i chcieliby np. nacieszyć się wnukami.

ycipk-4jo13w

Dowiedz się: Emerytury i zasiłki dostaniesz bez świadectwa pracy. Ważne zmiany w prawie

Co ważne, przejście na emeryturę przed osiągnięciem 60 i 65 lat miałoby objąć wszystkie grupy zawodowe, a nie tylko np. policjantów czy wojskowych.

PiS nie mówi "nie", ale nie daje też sygnału, kiedy ten postulat miałby zostać spełniony. - Będziemy przypominać nasze żądanie, także podczas zbliżającej się kampanii prezydenckiej - komentuje Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Obejrzyj: "Emerytura obywatelska nie jest remedium". Prezes ZUS mówi wprost

ycipk-4jo13w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jo13w

ycipk-4jo13w
ycipk-4jo13w