Trwa ładowanie...

Emerytury po nowemu. Tego chcą posłowie. 1600 zł dla wszystkich

Koniec z groszowymi emeryturami. Posłowie Lewicy chcą, aby wszyscy seniorzy dostawali co najmniej 1600 zł. Taka propozycja ma pojawić się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Share
Nawet 300 tys. seniorów dostaje groszowe emerytury.
Nawet 300 tys. seniorów dostaje groszowe emerytury.Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d3gyubw

Najniższa emerytura, jaką wypłaca ZUS to 2 grosze. Dostaje ją kobieta, która w całym zawodowym życiu odprowadziła składki tylko za jeden dzień pracy. Oprócz tego jest cała rzesza seniorów, którzy otrzymują po 100, 200 lub 300 zł emerytury. Szacuje się, że takich osób może być nawet 300 tys.

Właśnie dla nich swoje propozycje przygotowała Lewica. Jak donosi "Fakt", posłowie chcą podnieść minimalne świadczenie dla wszystkich do poziomu 1600 zł. Taka propozycja ma pojawić się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

d3gyubw

Na tym nie koniec. Posłowie tego ugrupowania chcą także zmian w sposobie podnoszenia świadczeń dla emerytów. Jak tłumaczą, taka kwotowa waloryzacja powinna co roku wynosić 122 zł na rękę

Przypomnijmy, że rząd rusza z pracami nad zmianami w waloryzacji emerytur i rent. Główny pomysł jest taki, aby minimalna emerytura wzrosła od 1 marca do 1065 zł na rękę, a kwotowe podwyżki wyniosły co najmniej 40 zł netto.

Firmy mają dość lockdownu. Kukiz: są równi i równiejsi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gyubw

Podziel się opinią

Share
d3gyubw
d3gyubw