ycipk-13t9j0

Emerytury zwolnione z podatku. Projekt ustawy jest już w Sejmie

Władysław Kosiniak-Kamysz chce zwolnić emerytury z podatku. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego wierzy, że ustawę uda się wprowadzić ponad podziałami partyjnymi w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że projekt zwolnienia emerytur z podatku przejdzie ponad podziałami.
Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że projekt zwolnienia emerytur z podatku przejdzie ponad podziałami. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
ycipk-13t9j0

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na łamach "Super Expressu" zapowiedział, że obywatelski projekt ustawy, zakładający zwolnienie emerytur z podatku, wkrótce trafi na sejmową Komisję Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pod koniec listopada miało miejsce pierwsze czytanie projektu w Sejmie.

– Liczę, że PO, Lewica, ale też PiS poprą projekt, dzięki którym milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie, aby Schetyna, Czarzasty czy Kaczyński nie poparli tej ustawy ponad podziałami – mówi Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "SE".

Szef PSL wskazał, że projekt emerytur bez podatków wpisze się w narrację PiS-u o państwie dobrobytu. Dlatego też wierzy, że partia rządząca spojrzy przychylnie na ten pomysł.

ycipk-13t9j0

Obejrzyj: Już czas pomyśleć jak mądrze zamknąć rok podatkowy

Od października seniorzy opłacają niższe podatki od własnych świadczeń, ponieważ stawka podatku PIT została zmniejszona z 18 proc. do 17 proc. przez Zjednoczoną Prawicę.

Emeryci już wcześniej apelowali do rządu, aby zwolnić "trzynastkę" z podatków. Seniorzy zwolnienie świadczenia z danin argumentowali tym, że "emeryci będą mieli trochę więcej pieniędzy na życie".

ycipk-13t9j0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13t9j0

ycipk-13t9j0
ycipk-13t9j0