Trwa ładowanie...
d163z0e

Emerytury zwolnione z podatku. Projekt ustawy jest już w Sejmie

Władysław Kosiniak-Kamysz chce zwolnić emerytury z podatku. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego wierzy, że ustawę uda się wprowadzić ponad podziałami partyjnymi w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że projekt zwolnienia emerytur z podatku przejdzie ponad podziałami.
Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że projekt zwolnienia emerytur z podatku przejdzie ponad podziałami. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d163z0e

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na łamach "Super Expressu" zapowiedział, że obywatelski projekt ustawy, zakładający zwolnienie emerytur z podatku, wkrótce trafi na sejmową Komisję Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pod koniec listopada miało miejsce pierwsze czytanie projektu w Sejmie.

– Liczę, że PO, Lewica, ale też PiS poprą projekt, dzięki którym milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie, aby Schetyna, Czarzasty czy Kaczyński nie poparli tej ustawy ponad podziałami – mówi Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "SE".

Szef PSL wskazał, że projekt emerytur bez podatków wpisze się w narrację PiS-u o państwie dobrobytu. Dlatego też wierzy, że partia rządząca spojrzy przychylnie na ten pomysł.

d163z0e

Obejrzyj: Już czas pomyśleć jak mądrze zamknąć rok podatkowy

Od października seniorzy opłacają niższe podatki od własnych świadczeń, ponieważ stawka podatku PIT została zmniejszona z 18 proc. do 17 proc. przez Zjednoczoną Prawicę.

Emeryci już wcześniej apelowali do rządu, aby zwolnić "trzynastkę" z podatków. Seniorzy zwolnienie świadczenia z danin argumentowali tym, że "emeryci będą mieli trochę więcej pieniędzy na życie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d163z0e

Podziel się opinią

Share
d163z0e
d163z0e