Trwa ładowanie...
d3qk4qa

Emperia przeznaczy do 40 mln zł na skup akcji własnych, początek skupu 22 września

21.09. Warszawa (PAP) - Emperia Holding przeznaczy do 40 mln zł na skup akcji własnych, na podstawie upoważnienia udzielonemu zarządowi przez akcjonariuszy na WZA, które odbyło się...

Share
d3qk4qa

21.09. Warszawa (PAP) - Emperia Holding przeznaczy do 40 mln zł na skup akcji własnych, na podstawie upoważnienia udzielonemu zarządowi przez akcjonariuszy na WZA, które odbyło się 23 czerwca tego roku. Wykup rozpocznie się 22 września - podała spółka w komunikacie.

"Celem programu jest nabywanie przez spółkę akcji własnych w celu ich dalszego zbycia lub umorzenia, na warunkach i w trybie określonym w uchwale nr 21 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki z dnia 23 czerwca 2010 roku. Zdaniem zarządu poziom aktualnych wycen rynkowych akcji spółki odbiega od ich wartości godziwej" - napisano w raporcie.

"Programem objęte są akcje notowane na rynku podstawowym, w liczbie nie większej niż stanowiąca 20 proc. kapitału zakładowego spółki" - podała Emperia.

Program zostanie zakończony do 31 marca 2011 roku.

d3qk4qa

Jednocześnie w ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o zwołaniu na 13 października nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które ma wyrazić zgodę na przeprowadzenie kolejnego programu skupu akcji własnych w celu umorzenia. Zgodnie z projektem uchwały, akcje mogą być kupowane w drodze ogłoszenia wezwań lub też na rynku regulowanym.

"W ramach realizacji programu przedmiotem nabycia mogą być akcje własne spółki, których łączna wartość nominalna nie przekracza łącznie 25 proc. kapitału zakładowego (bez uwzględniania wartości nominalnej akcji własnych nabywanych przez spółkę na podstawie art. 362 § 1 pkt 8 Kodeksu spółek handlowych)" - podała spółka w ubiegłotygodniowym komunikacie.

Maksymalna wysokość zapłaty za nabywane w ramach tego programu akcje, powiększona o koszty ich nabycia, nie może przekroczyć kwoty 500 mln zł. Zwołane na 13 października NWZA ma też upoważnić zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z pozbawieniem lub ograniczeniem prawa poboru. (PAP)

morb/ gor/

d3qk4qa

Podziel się opinią

Share
d3qk4qa
d3qk4qa