Trwa ładowanie...
d3lu39u
15-03-2016 11:49

Energa jest zainteresowana budową kolejnego bloku w Ostrołęce

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Energa jest zainteresowana budową bloku C w Elektrowni Ostrołęka, poinformowali członkowie zarządu spółki.

Share
d3lu39u

"Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani projektem budowy elektrowni C w Ostrołęce i prowadzimy analizy w tej sprawie. To się wiąże ze zmianą, zdynamizowaniem strategii inwestycyjnej grupy Energa" - powiedział wiceprezes ds. korporacyjnych Grzegorz Ksepko podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka chce, by ewentualna inwestycja wpisała się także w strategię rządową dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Decyzję w sprawie uruchomienia projektu Energa może podjąć w ramach aktualizacji strategii.

Wiceprezes ds. finansowych Mariusz Rędaszka dodał, że założenia inwestycji nie zostały jeszcze sformułowane.

d3lu39u

"Patrzymy na parametry ekonomiczne dla tego projektu. Jeśli pewne konieczne dla tego projektu rozwiązania zostaną wprowadzone, to będzie można ten projekt skomercjalizować" - powiedział.

Wiceprezes wskazał także, że spółka rozważa różne warianty mocy bloku C, w tym 1000 MW i 2 razy po 500 MW.

Energa bierze pod uwagę zarówno samodzielną realizację inwestycji, jak i udział partnera z zaangażowaniem do 50%.

"Różni partnerzy są zainteresowani tym projektem, z różnych kierunków. Rozmawiamy, konsultujemy, mamy nadzieję, że z tego coś wyniknie" - powiedział Rędaszka dziennikarzom.

d3lu39u

W sierpniu 2015 r. ówczesny zarząd Energi informował, że nie skłania się do decyzji o rozpoczęciu budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka. Z kolei w grudniu wiceminister skarbu Henryk Baranowski zapowiadał, że w ramach aktualizacji strategii grupy Energa, przeanalizowany zostanie powrót do budowy nowego bloku elektrowni Ostrołęka C.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d3lu39u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lu39u
d3lu39u