Trwa ładowanie...
d15xazw

Energa pozyskała z EBOiR finansowanie w wysokości 800 mln zł

29.04. Warszawa (PAP) - Grupa Energa podpisała umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, na mocy której EBOiR wesprze modernizację sieci dystrybucji i rozwój energii...

Share
d15xazw

29.04. Warszawa (PAP) - Grupa Energa podpisała umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, na mocy której EBOiR wesprze modernizację sieci dystrybucji i rozwój energii odnawialnej spółki kwotą 800 mln zł - podała Energa w komunikacie prasowym.

EBOiR udzieli finansowania w kwocie 300 mln zł ze środków własnych, a pozostała część finansowania zostanie pozyskana z banków komercyjnych, w tym ING, BTMU, Nordea i Caja Madrid.

Energa podała, że do 2011 roku zainwestuje 2,5 mld zł w modernizację i rozbudowę sieci elektroenergetycznej, co ma poprawić jej funkcjonowanie i umożliwi przyłączanie nowych odbiorców.

"Dofinansowanie z EBOiR będzie przede wszystkim wykorzystane do budowy przyłączy, które umożliwią spółce podłączenie nowych odnawialnych źródeł energii do sieci. Ograniczone możliwości przyłączeniowe są obecnie największą przeszkodą rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce" - napisano w komunikacie.

d15xazw

Pod koniec 2009 roku Energa pozyskała 1 mld zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

Grupa Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie.

Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. (PAP)

pel/ asa/

d15xazw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15xazw
d15xazw