Trwa ładowanie...
d3bhhxj

Energa zdecyduje o rekomendacji dot. dywidendy za 2015 do końca kwietnia

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Energa, decydując o dywidendzie, weźmie pod uwagę plany inwestycyjne. Rekomendację w sprawie podziału zysku za 2015 r. zarząd wyda do końca kwietnia, poinformowali członkowie zarządu spółki.

Share
d3bhhxj

"Patrzymy długoterminowo na rozwój grupy. Dywidenda musi być dostosowana do planów rozwojowych i sytuacji finansowej" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Mariusz Rędaszka dziennikarzom.

Decyzja w sprawie rekomendowania podziału zysku za 2015 r. nie została jeszcze podjęta. "Myślę, że do końca kwietnia będzie rekomendacja" - powiedział prezes Dariusz Kaśków.

Długoterminowa perspektywa dywidendy zostanie uwzględniona w zaktualizowanej strategii spółki, podkreślili także członkowie zarządu.

Polityka dywidendowa Energi zakłada wypłatę akcjonariuszom możliwie wysokiej części wypracowanego przez spółkę jednostkowego zysku. W kwietniu 2015 r. akcjonariusze zdecydowali o wypłacie 92% zysku w formie dywidendy, podczas gdy rok wcześniej było to 83%.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d3bhhxj

Podziel się opinią

Share
d3bhhxj
d3bhhxj