Trwa ładowanie...
d2nre23

Energomontaż Północ kupi część majątku Stoczni Gdynia za ponad 33 mln zł

...

d2nre23
d2nre23

26.11. Warszawa (PAP) - Energomontaż Północ kupi część majątku Stoczni Gdynia za ponad 33 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Energomontaż-Północ wygrał przetarg na część Stoczni Gdynia określaną jako Zespół 4 i obejmującą m.in. suchy dok, dostęp do nabrzeża, suwnicę i dźwigi. Spółka zapłaci ze przejmowany majątek 33,2 mln zł (netto)" - podano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że zgodnie z regulaminem przetargu warunkowa umowa sprzedaży przedmiotowych aktywów zostanie zawarta nie później niż do 8 grudnia 2009 roku, a umowa rozporządzająca sprzedaży zostanie zawarta nie później niż do 18 grudnia 2009 roku.

Zarząd Energomontażu-Północ szacuje, że w ciągu najbliższych 2-3 lat na przejętym terenie zainwestuje kilkanaście milionów złotych. Pieniądze zarówno na zakup Zespołu 4 Stoczni Gdynia, jak i dalsze inwestycje będą pochodziły ze środków własnych spółki.

d2nre23

Spółka podała, że inwestycja w ciągu najbliższych lat pozwoli znacząco zwiększyć skonsolidowaną sprzedaż spółki i umocnić jej pozycję rynkową.

"Umowa jest dla nas bardzo ważna w kontekście spodziewanego od 2011 roku dynamicznego wzrostu rynku. Liczymy na podwojenie wartości sprzedaży spółki w Gdyni w ciągu najbliższych lat" - powiedział prezes Dyrka.

"Jesteśmy polską spółką z polskim kapitałem, która wraz ze spółkami zależnymi od lat zajmuje się produkcją wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla sektorów offshore, chemicznego, petrochemicznego i energetycznego. Zatrudniamy około 2.000 osób, które pracują zarówno w Polsce, jak i przy realizacji najbardziej prestiżowych kontraktów zagranicą" - powiedział cytowany w komunikacie Włodzimierz Dyrka, prezes zarządu Energomontażu-Północ.

"Warunkiem realizacji dużej części ważnych umów jest dostęp do nabrzeża portowego. Do tej pory uzyskiwaliśmy go dzięki umowie ze Stocznią Marynarki Wojennej w Gdyni. Teraz będziemy mieli własny teren wraz z niezbędną infrastrukturą. Będą z niego korzystać również firmy z grupy Polimex-Mostostal, spółki będącej naszym największym akcjonariuszem do której wkrótce będziemy inkorporowani" - dodał.

d2nre23

Teren i majątek kupiony w przetargu wykorzystywać będzie przede wszystkim spółka zależna Energomontaż Północ Gdynia, która ma doświadczenie w produkcji trudnych i skomplikowanych konstrukcji wielkogabarytowych. Dostarczyła m.in. około 6.000 ton elementów dla projektu Ormen Lange (największy terminal LNG w Europie) oraz obudowę reaktora jądrowego o wadze 1.000 ton budowanego przez francuski koncern Areva w Olkiluoto w Finladii.(PAP)

bas/ ana/

d2nre23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nre23