Trwa ładowanie...
d23e28b

Energomontaż-Południe otrzymał od Alstom Power Nederland wypowiedzenie umów na kwotę ok. 25,5 mln zł

02.08. Warszawa (PAP) - Energomontaż-Południe otrzymał od Alstom Power Nederland wypowiedzenie umów w przedmiocie montażu kanałów spalin i powietrza dla bloków w elektrowni w...

d23e28b

02.08. Warszawa (PAP) - Energomontaż-Południe otrzymał od Alstom Power Nederland wypowiedzenie umów w przedmiocie montażu kanałów spalin i powietrza dla bloków w elektrowni w Eemshaven w Holandii. Wartość wypowiedzianych umów wynosi ok. 6,2 mln euro, czyli ok. 25,5 mln zł - podał Energomontaż-Południe w komunikacie.

"W wypowiedzeniu wskazano, iż następuje ono z winy emitenta, który dopuścił się naruszenia, które może wpłynąć istotnie na realizację przez Alstom głównych prac i naruszyć zobowiązania Alstom w stosunku do inwestora. Na chwilę obecną emitent nie jest w stanie oszacować ewentualnych roszczeń ze strony zamawiającego w związku z zaistniałą sytuacją" - napisano w komunikacie.

Spółka uznała wypowiedzenie za bezzasadne.

"W szczególności emitent absolutnie zaprzecza zarzutom dotyczącym naruszeń umowy oraz oświadcza, że nie mają miejsca jakiekolwiek opóźnienia w realizacji ww. kontraktu, które można by przypisać winie emitenta. W szczególności wszelkie przesunięcia harmonogramów były narzucone przez zamawiającego" - podano w raporcie.

O zawarciu umowy Energomontaż-Południe informował w grudniu 2010 roku. (PAP)

morb/ jtt/

d23e28b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23e28b