Trwa ładowanie...
d2oyh7g

Energopol i Eurovia z Warbudem wybrane do budowy obwodnic w zachodniopomorskim

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Oferta Energopolu Szczecin, warta 430,49 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę obwodnicy Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 10. Z kolei w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu S11, najkorzystniejsza okazała się oferta konsorcjum Eurovia Polska i Warbud, warta 322,82 mln zł brutto, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Share
d2oyh7g

Zgodnie z deklaracjami wykonawców, obwodnica Wałcza ma powstać w 22, a Szczecinka w 34 miesiące. O wyborze w 90% decydowała cena, a po 5% ważyły termin realizacji i gwarancja.

Wcześniej GDDKiA informowała, że obwodnica Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10 wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy, będzie miała długość 17,8 kilometrów. Ominie Wałcz od północy, na trasie powstaną 3 węzły drogowe - na początku i końcu obwodnicy oraz na połączeniu z drogą krajową nr 22.

Natomiast obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, łączącej środkową część Pomorza z Poznaniem i południową Polską, ominie miasto od wschodu, będzie miała długość 12 kilometrów. Na trasie powstaną dwa węzły drogowe oraz 2 ronda na początku i końcu obwodnicy.

(ISBnews)

d2oyh7g

Podziel się opinią

Share
d2oyh7g
d2oyh7g