ycipk-9x6nz5

Energylandia. W Polsce powstał najwyższy rollercoaster na świecie

Słynny park rozrywki ma nową atrakcją. To ponad 60-metrowa kolejka górska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park.
Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park. (energylandia.pl, Fot: energylandia.pl)
ycipk-9x6nz5

W czwartek w parku rozrywki Energylandia w Zatorze zostanie otwarty najwyższy na świecie drewniany roller coaster. "Zadra" ma ok. 62 metrów wysokości, trzy inwersje, a pierwszy spadek na trasie ma 90 stopni nachylenia, w prędkość, z jaką porusza się kolejka wynosi nawet 121 km/h.

Czytaj: Energylandia wciąż rośnie. Wejdzie na teren sąsiedniej gminy

Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków. Przód pociągu stylizowany na głowę smoka z drewna i metalu. Kolejka górska znajduje się bowiem w 5-hektarowej strefie tematycznej parku pod nazwą "Smoczy Gród", gdzie uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni.

ycipk-9x6nz5

Dowiedz się: Energylandia i "deklaracja wiary". Zaskakująca broszura dla pracowników

"Zadra" jest drewniana, ale jak zapewniają jej twórcy, technologicznie jest bardziej zaawansowana niż kolejki stalowe. Posiada drewniany stelaż oraz metalowy tor, a także stalowe płyty, spojenia, stopy czy wsporniki.

Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park. Zator w sezonie przyciąga prawie dwa miliony gości z całej Europy. Park, który działa od pięciu lat, ma ponad 100 atrakcji na 30 hektarach.

Obejrzyj: Statistica: Energylandia

ycipk-9x6nz5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-9x6nz5

ycipk-9x6nz5
ycipk-9x6nz5