Trwa ładowanie...

Energylandia. W Polsce powstał najwyższy rollercoaster na świecie

Słynny park rozrywki ma nową atrakcją. To ponad 60-metrowa kolejka górska.

Share
Energylandia. W Polsce powstał najwyższy rollercoaster na świecie
Źródło: energylandia.pl, fot: energylandia.pl
d1o336w

W czwartek w parku rozrywki Energylandia w Zatorze zostanie otwarty najwyższy na świecie drewniany roller coaster. "Zadra" ma ok. 62 metrów wysokości, trzy inwersje, a pierwszy spadek na trasie ma 90 stopni nachylenia, w prędkość, z jaką porusza się kolejka wynosi nawet 121 km/h.

Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków. Przód pociągu stylizowany na głowę smoka z drewna i metalu. Kolejka górska znajduje się bowiem w 5-hektarowej strefie tematycznej parku pod nazwą "Smoczy Gród", gdzie uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni.

d1o336w

"Zadra" jest drewniana, ale jak zapewniają jej twórcy, technologicznie jest bardziej zaawansowana niż kolejki stalowe. Posiada drewniany stelaż oraz metalowy tor, a także stalowe płyty, spojenia, stopy czy wsporniki.

Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park. Zator w sezonie przyciąga prawie dwa miliony gości z całej Europy. Park, który działa od pięciu lat, ma ponad 100 atrakcji na 30 hektarach.

Obejrzyj: Statistica: Energylandia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o336w

Podziel się opinią

Share
d1o336w
d1o336w