Trwa ładowanie...
d129hku

Enterprise Investors obejmie mniejszościowy pakiet X-Trade Brokers (opis)

04.10. Warszawa (PAP) - Fundusz zarządzany przez Enterprise Investors obejmie mniejszościowy pakiet akcji X-Trade Brokers Domu Maklerskiego SA. Łączna kwota inwestycji wyniesie 224...

d129hku
d129hku

04.10. Warszawa (PAP) - Fundusz zarządzany przez Enterprise Investors obejmie mniejszościowy pakiet akcji X-Trade Brokers Domu Maklerskiego SA. Łączna kwota inwestycji wyniesie 224 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele Enterprise Investors. EI nie wyklucza, że X-Trade Brokers docelowo znajdzie się na giełdzie, nie tylko w Warszawie.

"Znacząca część zainwestowanej kwoty trafi do spółki na finansowanie dalszej ekspansji, a pozostała część na odkupienie akcji od dotychczasowego właściciela" - powiedział na poniedziałkowej konferencji Sebastian Król, partner EI.

Przedstawiciele Enterprise Investors nie chcieli powiedzieć jaki dokładnie pakiet akcji spółki fundusz obejmie.

"Będzie to zdecydowanie powyżej 5 proc. i poniżej 50 proc. To może być jeszcze elementem ustaleń" - powiedział Król.

d129hku

EI nie wyklucza, że X-Trade Brokers może trafić na giełdę, nie tylko w Warszawie.

"Giełda byłaby logicznym wyjściem dla spółki o takich rozmiarach" - powiedział dziennikarzom Król.

"Myślę, że będzie to kandydat na dual listing" - dodał.

Prezes X-Trade Brokers Jakub Zabłocki poinformował, że środki pozyskane od inwestora spółka chce wykorzystać na ekspansję na rynki poza Europą.

"Jesteśmy na niemal wszystkich znaczących rynkach europejskich i mamy nadzieję, że w tym roku uzyskamy licencję na działalność w Londynie. Myślimy o krajach w Ameryce Południowej" - powiedział Zabłocki.

d129hku

Dodał, że jedną z dróg rozwoju mogą być przejęcia.

X-Trade Brokers jest największym w Europie Środkowo - Wschodniej domem maklerskim oferującym klientom indywidualnym dostęp do rynków: forex, towarów, akcji, opcji oraz produktów strukturyzowanych. Spółka jest wiodącym onlineowym domem maklerskim w Polsce, Czechach, na Słowacji i znajduje się w pierwszej trójce w Hiszpanii.

W 2009 roku X-Trade Brokers osiągnął 48 mln zł zysku netto. W tym roku wynik ten ma być wyższy.

"Przewidujemy, że w 2010 roku zysk będzie wyższy. Liczymy, że będzie to wzrost przynajmniej o 30 proc." - powiedział Zabłocki.

Transakcja wymaga zgody UOKiK-u. (PAP)

pam/ ana/

d129hku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129hku