Trwa ładowanie...
d3v91tz

Jakub Zabłocki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Zgierz

d3v91tz

Jakub Zabłocki jest jednym z najmłodszych polskich milionerów, który odniósł sukces, zakładając znany Dom Maklerski X-Trade Brokers.

Życiorys

Jakub Zabłocki pochodzi ze Zgierza, urodził się w 1975 roku, ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach rozpoczął pracę w finansach, zaczynał w Banku Finansowym w 1996 roku, potem był analitykiem w firmie Gilette Poland, a także dilerem walutowym w warszawskim oddziale BRE Banku przez pięć lat.

W 2002 roku Jakub Zabłocki założył dom maklerski X-Trade Brokers, wykorzystując innowacyjne pomysły jak inwestycje online przy użyciu zaawansowanych i nowoczesnych narzędzi. Firma Zabłockiego szybko się rozrosła, w 2005 roku stała się licencjonowanym domem maklerskim, a obecnie jest czwartym co do wielkości brokerem FX & CFD na rynku światowym. Szczególnie dużo korzyści przyniósł firmie Jakuba Zabłockiego fundusz Enterprise Investors, który wykupił część akcji w 2010 roku, wydając na nie ponad 200 mln zł. X-Trade Brokers ma oddziały w kilkunastu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Turcji, a od 2016 roku znajduje się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Majątek

Majątek Jakuba Zabłockiego wyniósł w 2017 roku 898 mln zł. Fortunę udało mu się zgromadzić dzięki nowoczesnej firmie X-Trade Brokers, która umożliwia klientom handel walutami oraz surowcami z wykorzystaniem najnowszych narzędzi. Duże znaczenie dla wzrostu wartości majątku Zabłockiego miało pojawienie się w 2010 roku inwestora Enterprise Investors.

Życie prywatne

Jakub Zabłocki lubi sporty stawiające na rywalizację i emocje, na przykład squash i kitesurfing. Sponsoruje też Formułę 1.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Jakub Zabłocki zajął 26. miejsce w rankingu 100 Najbogatszych Polaków Forbesa w 2015 roku, z majątkiem o wartości 850 mln zł. W 2016 roku zwiększył tę kwotę o 100 mln, znalazł się jednak o pozycję niżej. W 2017 roku spadł na 40. miejsce z majątkiem wycenionym na 898 mln zł. Ostatni spadek Jakuba Zabłockiego w rankingu jest wynikiem wejścia X-Trade Brokers na giełdę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v91tz
d3v91tz
d3v91tz