Trwa ładowanie...
d1hmph6

Erbud myśli o kolejnych przejęciach w segmencie energetycznym

16.10.Warszawa (PAP) - Erbud nie wyklucza kolejnych akwizycji w segmencie budownictwa energetycznego. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma podmiotami w tej sprawie -...

Share
d1hmph6

16.10.Warszawa (PAP) - Erbud nie wyklucza kolejnych akwizycji w segmencie budownictwa energetycznego. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma podmiotami w tej sprawie - poinformował PAP Józef Zubelewicz, członek zarządu spółki.

Erbud kupił w ubiegłym tygodniu 69,7 proc. udziałów w katowickiej spółce działającej w branży energetycznej JF Inwestycje za 1,49 mln zł. Erbud kupił 230 nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym JF Inwestycje.

"Zakup udziałów w JF Inwestycje nie wyklucza kolejnych inwestycji w branżę energetyczną, gdyż są jeszcze inne segmenty w tej branży, które wydają się atrakcyjne" - powiedział Zubelewicz.

d1hmph6

"Rozmawiamy obecnie z kilkoma podmiotami i może się zdarzyć, że będziemy chcieli przyśpieszyć nasz rozwój w energetyce przez akwizycje" - dodał.

Zaznaczył jednak, że przy podejmowaniu decyzji o ewentualnej kolejnej akwizycji Erbud będzie analizować planowane zamówienia w tym sektorze, czyli potencjalny przyszły popyt.

"Jeśli się na to zdecydujemy, to w pierwszej kolejności będziemy finansować akwizycję środkami własnymi. Jeśli będzie potrzebny dodatkowy kapitał, to nie wykluczamy emisji lub finansowania długiem. Będzie to oczywiście zależało od kosztów finansowania, sytuacji rynkowej i woli akcjonariuszy" - powiedział członek zarządu spółki.

Erbud planuje zwiększać przychody z segmentu budownictwa energetycznego. Obecnie generuje on, wliczając projekty realizowane przez Erbud za granicą, 5-7 proc. przychodów. W ciągu 3-5 lat udział ten ma wzrosnąć do 20-30 proc.

Przedstawiciele spółki zapowiadali wcześniej, że są zainteresowani zakupem lokalnej firmy krajowej świadczącej usługi budownictwa energetycznego. W dalszej perspektywie Erbud nie wyklucza też zakupu firmy działającej w segmencie budownictwa energetycznego za granicą.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ morb/ ana/

d1hmph6

Podziel się opinią

Share
d1hmph6
d1hmph6