Trwa ładowanie...
d3foyzc

Ericsson liczy, na kolejne po Legii, wdrożenia Wifi na stadionach i w galeriach

Warszawa, 07.10.2015 (ISBnews) - Ericcson liczy na kolejne, po stadionie Legii Warszawa, wdrożenia Wifi w klubach polskiej Ekstraklasy, ale również chociażby w galeriach handlowych, poinformował ISBnews dyrektor zarządzający Oliver Kanzi.

Share
d3foyzc

"Mamy już zainteresowanie kolejnych klubów Ekstraklasy wdrożeniem stadionowego Wifi. Dla nas infrastruktura Wifi na Legii to pierwsze wdrożenie w Europie. Wcześniej realizowaliśmy takie projekty w USA, ale dla operatorów telekomunikacyjnych. W efekcie Wifi na stadionie Legii jest referencyjne dla Ericssona i to nie tylko w skali Polski, ale całej Europy" - powiedział ISBnews Kanzi.

Dodał, że liczy na kolejne wdrożenia radiowego internetu na polskich i europejskich stadionach, ale również w galeriach handlowych i "ogólnie wszystkich miejscach gdzie zbierają się ludzie".

"Ten projekt to takie porozumienie joint venture Legii i Ericssona, korzyści z którego mają czerpać obie strony" - podkreślił dyrektor zarządzający firmy.

d3foyzc

Ericsson wykonał projekt Wifi (Ericsson Small Cell as-a-service) na stadionie Legii Warszawa w systemie "pod klucz" z dedykowanym planowaniem systemu radiowego. System ma architekturę otwartą i jest gotowy do rozbudowy w zależności od potrzeb.

"Testy chociażby na meczu Legii z Napoli, kiedy stadion był wypełniony do ostatniego miejsca, wypadły bardzo pomyślnie. Przepływność była na bardzo wysokim poziomie" - powiedział Kanzi w rozmowie z ISBnews.

Wiceprezes Legii Warszawa Jakub Szumielewicz powiedział na konferencji, że klub zakłada kolejne etapy rozbudowy tego systemu.

(ISBnews)

d3foyzc

Podziel się opinią

Share
d3foyzc
d3foyzc