Trwa ładowanie...
dzh906n

Erne Ventures chce wprowadzić QubicGames i Huckleberry Studio na NewConnect

Warszawa, 05.02.2016 (ISBnews) - Erne Ventures planuje w tym roku wprowadzenie na NewConnect swoich spółek portfelowych z branży gier - QubicGames i Huckleberry Studio, podała spółka.

Share
dzh906n

?W styczniu br. QubicGames przekształciła się w spółkę akcyjną, co związane jest planami upublicznienia na rynku NewConnect. Debiut na alternatywnym rynku jest przewidywany na pierwsze półrocze 2016 r." - czytamy w komunikacie.

QubicGames rozwija się niezwykle dynamicznie, a światowa premiera gry ?Geki Yaba Runner" pozwoli temu producentowi umacniać jego pozycję rynkową w branży gier, stwierdzono w informacji. Gra ?Geki Yaba Runner" we wrześniu 2015 r. pojawiła się na rynku japońskim, a miesiąc później zadebiutowała w Polsce. Od wczoraj jest ona dostępna dla graczy na całym świecie, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

?Światowa premiera gry ?Geki Yaba Runner" jest kolejnym krokiem w kierunku umacniania pozycji rynkowej przez QubicGames oraz budowania coraz większej rozpoznawalności. W istotny sposób powinna ona również wpłynąć na wyniki finansowe tego studia. Plany QubicGames zakładają także wprowadzenie w tym roku na rynek kolejnych bardzo dobrych tytułów o czym spółka będzie na bieżąco informować. Poprzez przekształcenie w spółkę akcyjną, QubicGames znacząco przybliża się do debiutu na rynku NewConnect. Upublicznienie tego podmiotu na alternatywnym rynku będzie z pewnością miało swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych Erne Ventures" - powiedział prezes Erne Ventures Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

dzh906n

Z kolei Huckleberry Studio jest w trakcie produkcji wieloosobowej gry typu MMORPG pod tytułem ?Edengrad". Prace nad grą znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, a planowana premiera produkcji ma nastąpić w 2016 r. Huckleberry Studio zamierza również zadebiutować w tym roku na rynku NewConnect, podkreślono w informacji.

?Nasza wysoka ekspozycja w podmioty działające w branży gier komputerowych i mobilnych wynika z bardzo mocnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz z jego niezwykle dobrych perspektyw. Liczymy, że upublicznienie na rynku NewConnect spółek QubicGames i Huckleberry Studio przyczyni się do ich dynamicznego wzrostu, wzorem innych przedstawicieli branży, którzy są dzisiaj notowani na polskiej giełdzie. Z kolei Erne Ventures będzie mogła dzięki temu umacniać swoją pozycję na rynku funduszy kapitałowych inwestujących w innowacyjne podmioty" - podsumował Kuich.

W portfelu inwestycyjnym Erne Ventures jest też notowana na alternatywnym rynku akcji The Farm 51 Group.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital)
, który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

dzh906n

Podziel się opinią

Share
dzh906n
dzh906n