Trwa ładowanie...
d2fyddq
d2fyddq

Erne Ventures chce wprowadzić QubicGames i Huckleberry Studio na NewConnect

Warszawa, 05.02.2016 (ISBnews) - Erne Ventures planuje w tym roku wprowadzenie na NewConnect swoich spółek portfelowych z branży gier - QubicGames i Huckleberry Studio, podała spółka.
Share
d2fyddq

?W styczniu br. QubicGames przekształciła się w spółkę akcyjną, co związane jest planami upublicznienia na rynku NewConnect. Debiut na alternatywnym rynku jest przewidywany na pierwsze półrocze 2016 r." - czytamy w komunikacie.

QubicGames rozwija się niezwykle dynamicznie, a światowa premiera gry ?Geki Yaba Runner" pozwoli temu producentowi umacniać jego pozycję rynkową w branży gier, stwierdzono w informacji. Gra ?Geki Yaba Runner" we wrześniu 2015 r. pojawiła się na rynku japońskim, a miesiąc później zadebiutowała w Polsce. Od wczoraj jest ona dostępna dla graczy na całym świecie, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

?Światowa premiera gry ?Geki Yaba Runner" jest kolejnym krokiem w kierunku umacniania pozycji rynkowej przez QubicGames oraz budowania coraz większej rozpoznawalności. W istotny sposób powinna ona również wpłynąć na wyniki finansowe tego studia. Plany QubicGames zakładają także wprowadzenie w tym roku na rynek kolejnych bardzo dobrych tytułów o czym spółka będzie na bieżąco informować. Poprzez przekształcenie w spółkę akcyjną, QubicGames znacząco przybliża się do debiutu na rynku NewConnect. Upublicznienie tego podmiotu na alternatywnym rynku będzie z pewnością miało swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych Erne Ventures" - powiedział prezes Erne Ventures Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

d2fyddq

Z kolei Huckleberry Studio jest w trakcie produkcji wieloosobowej gry typu MMORPG pod tytułem ?Edengrad". Prace nad grą znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, a planowana premiera produkcji ma nastąpić w 2016 r. Huckleberry Studio zamierza również zadebiutować w tym roku na rynku NewConnect, podkreślono w informacji.

?Nasza wysoka ekspozycja w podmioty działające w branży gier komputerowych i mobilnych wynika z bardzo mocnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz z jego niezwykle dobrych perspektyw. Liczymy, że upublicznienie na rynku NewConnect spółek QubicGames i Huckleberry Studio przyczyni się do ich dynamicznego wzrostu, wzorem innych przedstawicieli branży, którzy są dzisiaj notowani na polskiej giełdzie. Z kolei Erne Ventures będzie mogła dzięki temu umacniać swoją pozycję na rynku funduszy kapitałowych inwestujących w innowacyjne podmioty" - podsumował Kuich.

W portfelu inwestycyjnym Erne Ventures jest też notowana na alternatywnym rynku akcji The Farm 51 Group.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

d2fyddq

Podziel się opinią

Share
d2fyddq
d2fyddq