Trwa ładowanie...
d42bb04

Erste pozytywnie nastawione do polskich banków, podnosi rekomendację Pekao do "akumuluj" (opinia)

19.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste w raporcie z 19 września podtrzymali pozytywne nastawienia do polskiego sektora bankowego. W raporcie podwyższono rekomendację dla Pekao do...

Share
d42bb04

19.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste w raporcie z 19 września podtrzymali pozytywne nastawienia do polskiego sektora bankowego. W raporcie podwyższono rekomendację dla Pekao do "akumuluj" z "trzymaj", utrzymane zostały wcześniejsze zalecania "akumuluj" dla PKO BP, "kupuj" dla BZ WBK i "trzymaj" dla BRE Banku.

"Inwestycja w polskie banki to gra pod odbicie zarówno w gospodarce, jak i samym sektorze. Spodziewamy się, że polska gospodarka wzrośnie w przyszłym roku o 2,4 proc., wobec oczekiwanego wzrostu o 1,1 proc. w 2013 roku. Banki, które dają najlepszą ekspozycję na poprawę w szerokiej gospodarce, powinny być głównymi beneficjentami tego wzrostu i pozostajemy pozytywnie nastawieni do całego polskiego sektora bankowego" - napisano w raporcie.

Rekomendacja Pekao została w raporcie podwyższona do "akumuluj" z ceną docelową na poziomie 195 zł. Analitycy uważają, że wysokie wskaźniki kapitalizacji stawiają ten bank w bardzo komfortowej sytuacji w zakresie przyszłego wzrostu, zarówno organicznego, jak i przez przejęcia.

"Oczekujemy ponadto relatywnie wysokiej stopy dywidendy na poziomie ok. 6 proc. Jednocześnie w przypadku zmiany nastawienia regulatora istnieje potencjał do wyższej wypłaty" - napisali.

d42bb04

Analitycy Erste podnieśli w raporcie wycenę akcji BZ WBK do 379 zł, utrzymując zalecenie "kupuj".

"Pomimo zachowywania się w ostatnim czasie lepiej niż rynek, nadal zalecamy kupno BZ WBK, ponieważ spodziewamy się, że znacząca dynamika zysków banku będzie nadal wspierana przez niedawne przejęcie Kredyt Banku. Oczekujemy, że efekty synergii pojawią się w wynikach banku na większą skalę w 2014 i 2015 roku, co zagwarantuje wyższą wycenę" - podano w raporcie.

Twórcy raportu utrzymali ponadto rekomendację "akumuluj" dla akcji PKO BP oraz "trzymaj" dla BRE Banku.

W przypadku PKO BP zalecenie "akumuluj" jest pochodną zakładanych synergii wynikających z przejęcia Nordei.

d42bb04

"Spodziewamy się również, że w przypadku oczekiwanego odwrócenia trendu na marżach odsetkowych, bank będzie w stanie poprawiać swoje fundamenty" - dodali analitycy Erste.

BRE Bank w ocenie analityków posiada dobrą strategię i ofertę produktową, jednak obecna wycena banku może już uwzględniać szereg pozytywnych czynników. Autorzy raportu radzą inwestorom poczekać z inwestycją w BRE na bardziej atrakcyjny moment, tym bardziej, że do końca roku uwaga inwestorów może być skupiona na finansowaniu i poziomie zadłużenia banku, które przez historyczną sprzedaż kredytów mieszkaniowych denominowanych we frankach szwajcarskich, jest dosyć wysokie.

Poniżej przedstawiamy aktualne rekomendacje Erste dla polskich banków z raportu wydanego 19 września.

Rekomendacja Cena docelowa PKO BP akumuluj 42,3 Pekao akumuluj 195 BZ WBK kupuj 379 BRE Bank trzymaj 434

(PAP)

kuc/ osz/

d42bb04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42bb04
d42bb04