Trwa ładowanie...
d1z30qf
17-03-2017 09:04

ES-System planuje inwestować w rozwój parku maszynowego

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - ES-System planuje inwestycje w park maszynowy w związku z ciągłym rozwojem technologii oświetleniowych, poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak.

d1z30qf

Nakłady inwestycyjne zaplanowane na 2017 r. to 9 mln zł. Zostaną przeznaczone przede wszystkim na nowe maszyny i urządzenia, ale także na rozwój nowych działów.

"Dalej kupujemy maszyny i urządzenia, dalej zwiększamy portfolio produktowe. To również inwestycje w ludzi, tworzenie nowych działów, takich jak dział inteligentnych systemów sterowania oświetleniem. Dostosowujemy również model obsługi klienta" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Wyjaśnił, że obecnie konieczny jest model obsługi klienta, w którym firma pomaga w tworzeniu koncepcji, produkuje oświetlenie, dostarcza je, uruchamia i zapewnia wsparcie eksploatacyjne.

Spółka planuje rozwijać portfolio produktowe "Przykładem wprowadzania do oferty nowoczesnych technologii są systemy prezentowane na targach Light&Building. Nowa generacja opraw LED realnie wpływająca na okołodobowy rytm życia człowieka i spójna ze światowym trendem 'Human Centric Lighting'. Dzięki aktywizującej funkcji światła zwiększa ona wydajność pracy w biurze, nauki w szkole oraz rekonwalescencji pacjentów w szpitalach i ośrodkach opieki" - powiedział prezes.

d1z30qf

W kolejnych latach ES-System także będzie przeznaczać środki na park maszynowy.

"Z jednej strony, jest to kontynuacja pewnych inwestycji rozpoczętych w 2016 r. Ale w przygotowaniu są także nowe inwestycje w park maszynowy. Rozwój technologii LED jest bardzo dynamiczny. Żeby dostosować się do potrzeb klientów, potrzebujemy nowych maszyn i urządzeń" - podkreślił Gawrylak.

Firma zakłada finansowanie inwestycji głównie ze środków własnych.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d1z30qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z30qf