WP

Escape roomy pod szczególnym nadzorem. Jest podpis ministra

Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński podpisał rozporządzenie ws. nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Rząd zdecydował się na zmiany po tragedii, do której doszło 4 stycznia w Koszalinie. W pożarze w escape roomie zginęło pięć nastolatek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński podpisał rozporządzenie ws. przepisów dotyczących bezpieczeństwa w escape roomach.
Joachim Brudziński podpisał rozporządzenie ws. przepisów dotyczących bezpieczeństwa w escape roomach. (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
WP

„Nowelizacja rozporządzenia uszczegóławia przepisy ochrony przeciwpożarowej dotyczące ewakuacji w obiektach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza o charakterze rozrywkowym. Chodzi o lokale, w których organizowane są gry lub zabawy, w trakcie których ich uczestnicy uwalniają się z zamkniętej przestrzeni lub w inny sposób ograniczona jest możliwość przemieszczania się tych uczestników” – czytamy w komunikacie.

Mówiąc najprościej: biznesmeni prowadzący escape roomy będą musieli obligatoryjnie robić testy ewakuacji. I spowiadać się z tych testów straży pożarnej.
Symulację ewakuacji z escape roomu będzie trzeba przeprowadzić przed otwarciem biznesu, a później cyklicznie - co najmniej raz na dwa lata.

Projekt można już znaleźć na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Jak czytamy, po przeprowadzonych testach biznesmen będzie musiał przekazać straży pożarnej protokół z ich przeprowadzenia. Będzie miał na to siedem dni.

WP

Projekt zakłada, że prowadzący escape roomy będą musieli przeprowadzić pierwsze symulacje ewakuacji w ciągu miesiąca nowych przepisów w życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP