Trwa ładowanie...

Euro próbuje odrabiać środowe straty

Czwartkowy poranek upływa pod znakiem wzrostu kursu EUR/USD, po tym jak wczoraj wieczorem para ta spadła z dziennego maksimum na 1,4843 dolara do minimum na 1,4689 dolara, reagując na realizację zysków na Wall Street po publikacji komunikatu przez FOMC. O godzinie 9:54 za euro trzeba było zapłacić 1,4751 dolara.

Share
Euro próbuje odrabiać środowe straty
Źródło: X-Trade Brokers DM
d2y8atr

Notowania euro w relacji do dolara powinny pozostawać pod wpływem oczekiwań co do losów rozpoczętej wczoraj korekty na Wall Street. Zakwalifikowanie jej jako jednorazowego wydarzenia może przynieść szybki powrót kursu EUR/USD do 1,48 dolara. Jeżeli jednak rynki będą się obawiać, że jest to wstęp do nieco dłuższej korekty, to euro będzie sprzedawane.

Potencjalny wpływ na oczekiwania odnośnie kierunku w jakim podążą czołowe światowe giełdy będą mieć publikowane w czwartek dane makroekonomiczne. O godzinie 10-tej inwestorzy dowiedzą się jaką wartość we wrześniu miał indeks instytutu Ifo (prognoza: 91,9 pkt.), natomiast po południu poznają dane z USA o nowych bezrobotnych (prognoza: 550 tys.) i sprzedaży domów na rynku wtórnym (prognoza: 5,35 mln).

d2y8atr

To jakie dziś zapadną rozstrzygnięcia na EUR/USD ma istotne znaczenie z punktu widzenia sytuacji technicznej na wykresie tej pary. Konsekwencją wczorajszego spadku była bowiem nie tylko czarna świeca na wykresie dziennym, ale również utworzenie zapowiadającej zmianę trendu świecowej formacji harami oraz odbicie kursu od górnego ograniczenia 4-miesięcznego kanału wzrostowego. Potwierdzenie tych sygnałów w dniu dzisiejszym (będzie nim zamknięcia dnia przez euro w pobliżu lub poniżej poziomu 1,47 dolara), zwiększy prawdopodobieństwo spadków w kolejnych dniach.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d2y8atr

Podziel się opinią

Share
d2y8atr
d2y8atr