Trwa ładowanie...
d285p1s

Eurocash ma umowę z Kolporterem ws. wspólnej dystrybucji na rynku FMCG

06.12. Warszawa (PAP) - KDWT, spółka z Grupy Eurocash, wspólnie z Kolporterem prowadzić będzie działalność obejmującą dystrybucję wyrobów tytoniowych, artykułów spożywczych,...

d285p1s
d285p1s

06.12. Warszawa (PAP) - KDWT, spółka z Grupy Eurocash, wspólnie z Kolporterem prowadzić będzie działalność obejmującą dystrybucję wyrobów tytoniowych, artykułów spożywczych, napojów i innych produktów szybkozbywalnych (FMCG). Kolporter obejmie 25 proc. plus jeden udział KDWT, spółki zależnej Eurocashu - poinformowały spółki w komunikacie.

W czwartek Eurocash, KDWT i Kolporter podpisły umowę inwestycyjną, zgodnie z którą Kolporter obejmie 25 proc. + 1 udział w KDWT. Pakiet udziałów w KDWT zostanie objęty przez Kolportera w zamian za 100 proc. udziałów w nowoutworzonej spółce, do której Kolporter wniesie zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą działalność w zakresie dystrybucji wyrobów tytoniowych, artykułów spożywczych, napojów oraz pozostałych artykułów szybkozbywalnych (Kolporter Departament Dystrybucji FMCG).

Umowa ma wejść w życie po spełnieniu określonych warunków, w szczególności po uzyskaniu zgody UOKIK oraz banków.

"Umowa z Kolporterem pozwoli nam połączyć potencjał dwóch wiodących graczy na mocno rozdrobnionym i konkurencyjnym rynku dystrybucji wyrobów tytoniowych. Transakcja ta wpisuje się w naszą strategię, zakładającą konsolidację branży i umacnianie pozycji Grupy Eurocash jako lidera w hurtowej dystrybucji dóbr szybko rotujących (FMCG) oraz głównego partnera tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie Luis Amaral, prezes Eurocashu.

d285p1s

KDWT jest obecnie w 100 proc. zależny od Eurocash. Spółka ta oferuje m.in. papierosy i wyroby tytoniowe, kawy, herbaty, słodycze, baterie, karty telefoniczne oraz leki dostępne bez recepty.

KDWT posiada ponad 140 filii, z których wiele zlokalizowanych jest bezpośrednio przy hurtowniach Eurocash Cash&Carry, oraz 2 centra dystrybucyjne. W 2012 r. sprzedaż KDWT do klientów zewnętrznych sięgnęła 2,6 mld zł. (PAP)

seb/

d285p1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285p1s