Trwa ładowanie...
d4e7ryu

Europa czeka na propozycje Grecji ws. rozwiązania kryzysu (krótka)

Propozycja rozwiązania kryzysu związanego z Grecją może przyjść tylko ze strony rządu greckiego - mówił w poniedziałek w Warszawie minister finansów Francji Michel Sapin. Podobnego zdania jest minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Share
d4e7ryu

"Czekamy na takie propozycje" - powiedział Sapin po spotkaniu ministrów finansów państw Trójkąta Weimarskiego (Polska, Niemcy, Francja)
, do którego doszło w poniedziałek w Warszawie.

Polski minister finansów Mateusz Szczurek zaznaczył, że temat Grecji był tylko krótko poruszany podczas spotkania, jakkolwiek dodał, że wszyscy jego uczestnicy zgodzili się, że protekcjonizm i izolacja nie są właściwym kierunkiem rozwoju UE.

Także minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaznaczył, że w sprawie Grecji trzeba czekać na propozycje strony greckiej, które powinny się pojawić podczas najbliższego szczytu szefów rządów Unii Europejskiej. Jego zdaniem większość problemów powinna zostać rozwiązana. "Krok po kroku będziemy szukać rozwiązań" - powiedział. Minister finansów Niemiec zaznaczył ponadto, że trzy kraje Trójkąta Weimarskiego "powinny się trzymać razem".

d4e7ryu

Podziel się opinią

Share
d4e7ryu
d4e7ryu