Trwa ładowanie...
d3ktpom

Ewentualna strata Rafako z tytułu odpisu nie większa niż 19 mln zł

1.12.Warszawa (PAP) - Rafako spodziewa się, że ewentualna strata z
tytułu utworzenia odpisu aktualizującego wartość udziałów w spółce
zależnej Elwo nie przekroczy wartości...

d3ktpom

1.12.Warszawa (PAP) - Rafako spodziewa się, że ewentualna strata z tytułu utworzenia odpisu aktualizującego wartość udziałów w spółce zależnej Elwo nie przekroczy wartości bilansowej, czyli około 19 mln zł - podało Rafako w poniedziałkowym komunikacie.

"Rafako posiada 95,3 proc. udziału w kapitale zakładowym Elwo, o wartości bilansowej w księgach Rafako w kwocie około 19 mln zł. Ewentualna strata Rafako z tytułu utworzenia odpisu aktualizującego wartość udziałów w jednostce zależnej nie przekroczy tej kwoty" - napisano w komunikacie.

Jednocześnie Rafako podało, że nie poręczała żadnych transakcji walutowych spółki zależnej Elwo.

"Ponadto, w związku ze wzrostem kursu EUR/PLN, spodziewany wzrost marży operacyjnej na realizowanych przez Rafako kontraktach handlowych w pełni zrekompensuje ewentualną stratę, powstałą w wyniku utworzenia odpisu aktualizacyjnego z tytułu trwałej utraty wartości udziałów w spółce zależnej Elwo" - napisano w komunikacie.

W piątkowym komunikacie Rafako poinformowało, że zawarte przez spółkę zależną transakcje mogą potencjalnie stanowić źródło istotnych zobowiązań tej spółki, oraz negatywnie wpłynąć na skonsolidowane wyniki finansowe Rafako.(PAP)

pif/ jtt/

d3ktpom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktpom