Trwa ładowanie...
d33jlly
15-02-2017 12:58

Exact Systems: Firmy automotive sceptyczne co do roli nowoczesnych technologii

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Co piąty przedstawiciel branży automotive w Polsce widzi możliwość rozwoju sektora w oparciu o nowoczesne technologie, poinformowała CRS Polska, powołując się na raport MotoBarometr Exact Systems. Jednocześnie, tylko 14% zgadza się ze stwierdzeniem, że w ciągu pięciu najbliższych lat samochody z tradycyjnym napędem zostaną wyparte przez napędy alternatywne, podano również.

d33jlly
d33jlly

"Implementacja nowoczesnych technologii to jedna z największych rewolucji, jaka czeka rynek motoryzacyjny. Jednak scenariusz zapowiadający jej wprowadzenie w ciągu najbliższych kilku lat wydaje się zbyt optymistyczny. W tym momencie nasza branża nie wytrzymałaby takiej zmiany, stąd zakładamy, że będzie ona rozłożona na dziesięciolecia. Widać to chociażby po zamówieniach naszych klientów na kontrolę jakości części motoryzacyjnych, które nie wskazują na to, by w branży miało się coś drastycznie zmienić" - powiedziała prezes CRS Polska Marzena Jurkiewicz, cytowana w komunikacie.

Eksperci CRS Polska - należącej do grupy kapitałowej Exact Systems firmy kontrolującej jakość produkowanych samochodów i części do nich - zwracają uwagę, że powściągliwość środowiska motoryzacyjnego to efekt ich świadomości, z jak wielką rewolucją wiąże się przejście na napędy alternatywne, podano także.

"Na europejskim rynku samochodowym wyraźnie rysuje się trend rosnącej sprzedaży samochodów na paliwa alternatywne. Z danych ACEA wynika, że w III kwartale ubiegłego roku sprzedaż samochodów elektrycznych zwiększyła się w krajach Unii Europejskiej o ponad jedną czwartą. W Polsce udział samochodów z napędem alternatywnym na razie liczony jest w promilach. Jednak rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździło około miliona samochodów elektrycznych" - czytamy w komunikacie.

Co piąty przedstawiciel motoryzacji w Polsce widzi największą szansę na rozwój branży w nowoczesnych technologiach. W Niemczech, czyli kraju będącym jednym z gigantów automotive, taką opinię wyraża już co drugi przedsiębiorca, podsumowano.

(ISBnews)

d33jlly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jlly