Trwa ładowanie...

Fałszywe kupony do Ikei. Można stracić dane i oszczędności

Oszuści podszywają się pod firmę Ikea, kusząc kuponami o wartości 2,5 tys. zł. To nowy sposób na wyłudzenie danych do naszych rachunków bankowych.

Share
Fałszywe kupony do Ikei. Można stracić dane i oszczędności
Źródło: PAP
d1iycd1

W mediach społecznościowych pojawiły się konta, których założyciele podszyli się pod markę Ikea. Z okazji rzekomych 31. urodzin firmy proponowali oni kupony o wartości 2,5 tys. zł do zrealizowania w sklepach szwedzkiego przedsiębiorstwa.

<a href="https://www.money.pl/gospodarka/tysiace-osob-do-zwolnienia-tak-upada-mit-fabryk-jako-pewnych-miejsc-zatrudnienia-6512539041740929a.html">Czytaj: Tysiące osób do zwolnienia. Tak upada mit fabryk, jako pewnych miejsc zatrudnienia</a>

Aby zdobyć prezent, wystarczyło kliknąć w link, który przekierowywał do formularza. Pewne jednak było to, że gdy podamy nasze dane, żaden kupon do nas nie trafi. Za to nasza tożsamość znajdzie się w rękach oszustów, którzy będą mogli użyć jej do wyczyszczenia naszego konta lub zaciągnięcia na nasze nazwisko kredytu.

<a href="https://www.money.pl/gielda/zniesienie-zakazu-handlu-w-niedziele-emilewicz-nie-widzimy-koniecznosci-6523119717279361a.html">Dowiedz się: Zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Emilewicz: "Nie widzimy konieczności"</a>

"Drodzy Klienci, zwracamy się z prośbą o ostrożność podczas korzystania z mediów społecznościowych. W trosce o własne bezpieczeństwo zwróćcie uwagę czy komunikaty promocyjne faktycznie pochodzą z zaufanego źródła. Upewnij się, że dana oferta ma swój regulamin na IKEA.pl/regulaminy lub na naszym profilu na FB" - czytamy na oficjalnym profilu sieci sklepów.

d1iycd1

Jak dodano: "Jeśli widzisz podejrzane treści, zgłoś je moderatorom - natomiast na profilu w serwisie Facebook dostępne będą materiały edukacyjne, o tym jak odróżnić fałszywy profil od oficjalnego".

Obejrzyj: Ikea ponownie otwarta. Oblężenie sklepów

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iycd1

Podziel się opinią

Share
d1iycd1
d1iycd1