Trwa ładowanie...
d2b7asr

Fed przygotowany na poluzowanie polityki monetarnej w niezbyt odległej przyszłości - minutes

12.10. Waszyngton (PAP/Internet) - Większość członków FOMC w trakcie wrześniowego posiedzenia było przygotowanych na poluzowanie polityki monetarnej w niezbyt odległej przyszłości...

d2b7asr
d2b7asr

12.10. Waszyngton (PAP/Internet) - Większość członków FOMC w trakcie wrześniowego posiedzenia było przygotowanych na poluzowanie polityki monetarnej w niezbyt odległej przyszłości - napisano w raporcie z ostatniego posiedzenia Fedu.

Członkowie FOMC "chcą rozważyć najbardziej efektywne metody na dostosowanie i zakomunikowanie dodatkowych środków stymulujących" - napisano w raporcie.

"Wielu członków FOMC jest zdania, że jeśli wzrost gospodarczy będzie pozostawał zbyt wolny, aby możliwe był satysfakcjonujące zmniejszenie bezrobocia lub też jeśli inflacja będzie utrzymywała się poniżej poziomów zgodnych z celem Fedu, będzie wskazane dodatkowe zwiększeni polityki akomodacyjnej" - napisano.

Jeśli miałoby mieć miejsce dodatkowe poluzowanie polityki monetarnej powinno ono mieć miejsce w niezbyt odległej przyszłości - dodano.

d2b7asr

Jak wyniki z raportu Fedu dodatkowe środki akomodacyjne miałyby przyjąć formę skupu długoterminowych obligacji rządowych oraz "możliwych kroków mających na celu zmianę oczekiwań inflacyjnych".

Jak podkreślono w raporcie ożywienie w gospodarce amerykańskiej jest powolne, powinno jednak przyśpieszyć w przyszłym roku.

"Produkcja oraz zatrudnienie wzrastają powoli, w tempie dużo niższym niż to miało miejsce wcześniej w tym roku" - napisano.

"Ożywienie gospodarcze będzie jednak kontynuowane i oczekuje się, że wzrost przyśpieszy stopniowo w przyszłym roku" - dodano.

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 3 listopada. (PAP)

wst/ jtt/

d2b7asr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b7asr