Trwa ładowanie...

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian

23.9.Nowy Jork Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed

Share
Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmianŹródło: AFP
d20w6al

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu posiedzenia.

Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

d20w6al

Bez zmian pozostała również stopa dyskontowa, stosowana w przypadku bezpośrednich kredytów bankom komercyjnym, na poziomie 0,50 proc.

Fed poinformował o zakończeniu programu zakupu papierów wartościowych opartych o rynek nieruchomości oraz obligacji trzy miesiące przez wcześniejszym planowanym terminem. Wartość programu wyniosła 1,45 bln dolarów.

Stopa procentowa pozostanie na tak niskim poziomie jeszcze przez "dość znaczny" okres - informuje Fed.

Fed poinformował też, iż sytuacja na rynkach finansowych poprawia się w dalszym ciągu, a aktywność na rynku nieruchomości również ciągle się zwiększa.

"Wydatki gospodarstw domowych stabilizują się, ale są wciąż ograniczane przez rosnące bezrobocie, brak wzrostu wynagrodzeń czy zacieśnione wymagania kredytowe" - napisano w komunikacie Fed.

Decyzja o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie została podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków Rady Rezerw Federalnych. (PAP)

d20w6al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20w6al
d20w6al