Trwa ładowanie...
d1k2ind
stopy

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła we wtorek decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed.
Share
d1k2ind

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła we wtorek decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed we wtorek po zakończeniu posiedzenia.

Stopa funduszy federalnych nadal wynosi więc 2,00 proc.

Jest to trzecie, kolejne posiedzenie Fed od sierpnia 2007 roku, na którym nie zapadła decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w USA.

d1k2ind

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie 2,00 proc.

Bez zmian pozostała również stopa dyskontowa, stosowana w przypadku bezpośrednich kredytów bankom komercyjnym, na poziomie 2,25 proc.

Fed zaznaczył, iż wzrastająca inflacja i możliwe dalsze ograniczenie wzrostu gospodarczego są głównym obiektem zainteresowań banku centralnego.

"Zacieśnione warunki udzielania kredytów, kurczenie się rynku nieruchomości w USA, jak i spowolnienie wzrostu eksportu będą ważyć na rozwoju gospodarczym w ciągu najbliższych kilku kwartałów" - napisano w komunikacie.

Decyzja została podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków Rady Rezerw Federalnych. Sytuacja taka miała miejsce po raz pierwszy od roku.

Fed zamierza nadal bacznie przyglądać się sytuacji na rynkach i reagować w miarę potrzeby, aby zapewnić zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen. (PAP)

mjn/ osz/

d1k2ind

Podziel się opinią

Share
d1k2ind
d1k2ind