Trwa ładowanie...
d1xmo79

Fed zrobi przerwę w cięciu QE, prawdopodobnie w VI - Rickards z West Shore Fund (opinia)

14.02. Nowy Jork (PAP/int.) - Napływające słabsze dane makro z gospodarki USA mogą spowodować, że Fed zrobi przerwę w cięciu QE, prawdopodobnie w czerwcu - ocenia James Rickards,...

Share
d1xmo79

14.02. Nowy Jork (PAP/int.) - Napływające słabsze dane makro z gospodarki USA mogą spowodować, że Fed zrobi przerwę w cięciu QE, prawdopodobnie w czerwcu - ocenia James Rickards, zarządzający West Shore Funds.

Fed, do tej pory dwa razy, w grudniu 2013 r. i styczniu 2014, obniżył swoj program wspierania gospodarki, za każdym razem o 10 mld USD.

We wtorek w trakcie swojego pierwszego od czasu przejęcia funkcji szefa Fed sprawozdania przed amerykańskimi parlamentarzystami Janet Yellen powiedziała, że Fed powinien utrzymywać zapoczątkowaną przez Bena Bernanke politykę zmierzającą do przywrócenia pełnego zatrudniania i stabilnych cen w gospodarce Stanów Zjednoczonych.

d1xmo79

Nowa prezes Fed oświadczyła jednocześnie, że amerykański bank centralny powinien stopniowo kontynuować ograniczanie skali skupu aktywów z rynku. Nie oznacza to jednak, że przyszłość programu luzowania ilościowego jest z góry zaplanowana, szczególnie, że sytuacja na amerykańskim rynku pracy pozostaje daleka od normy.

"Polityka Fed zależy od napływających z gospodarki danych makro. Ale dane, które docierają na rynki, są słabe, dlatego do połowy roku spodziewam się przerwy w cięciu przez Fed QE" - mówi Rickards.

"Prawdopodobnie będzie to w czerwcu" - wskazuje.

Rickards ocenia, że podczas marcowego posiedzenia Fed Yellen, dla której będzie to pierwsze posiedzenie jako nowej szefowej Rezerwy Federalnej, nie podejmie radykalnych kroków zmierzających do wstrzymania cięcia QE.(PAP)

aj/ gor/

d1xmo79

Podziel się opinią

Share
d1xmo79
d1xmo79