Trwa ładowanie...
d1w9tq5
14-02-2017 16:21

FedEx Express: 78% polskich eksporterów MŚP generuje przychody z e-commerce

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Aż 78% polskich firm-eksporterów z sektora MŚP generuje przychody z e-commerce, a 75% - z segmentu m-commerce, wynika z raportu 'FedEx SME Export Report' przeprowadzonego przez Harris Interactive na zlecenie FedEx Express, firmy świadcząca usługi przewozów ekspresowych.

d1w9tq5
d1w9tq5

Z raportu wynika, że sektor MŚP w Polsce przewidują wzrosty, zarówno jeśli chodzi o e- oraz m-handel, jak również eksport.

"?Cieszy fakt, że europejskie MŚP pozostają optymistyczne co do ich perspektyw eksportowych, a także możliwości rozwoju. Raport FedEx pokazał, że małe i średnie przedsiębiorstwa są świadome tego, w jaki sposób eksport przyczynia się do wzrostu ich przychodów. Segment e-commerce pełni w tym kluczową rolę. Połączenie fizycznych i cyfrowych kanałów sprawiło, że świat stał się jeszcze bardziej otwarty, a możliwości eksportowych jest więcej. To z kolei przyczynia się zarówno do wzrostu przychodów MŚP, jak i większej konkurencyjności w skali globalnej" - powiedział prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT David Binks.

Z badania wynika, że e-commerce odpowiada za 30% przychodów polskich firm-eksporterów z sektora MŚP. Ponad 1/4 (28%) badanych firm zadeklarowało, że w ostatnim czasie ich przychody w sektorze e-commerce wzrosły, prawie co czwarta (24%) wzrost ten przewiduje w ciągu najbliższych 12 miesięcy od przeprowadzenia badania.

Raport wykazał ponadto, że 75% ankietowanych firm uzyskuje przychody z działalności m-commerce, co odpowiada średnio za 18% całkowitego przychodu. "23% firm działających w tym segmencie zadeklarowało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ich przychody z tytułu m-commerce wrosły, 11% - że spadły. Wzrost w najbliższym czasie przewiduje ok. 25% firm" - czytamy w raporcie.

d1w9tq5

Badanie objęło również ocenę perspektywy możliwości eksportowych przedsiębiorców. Z badania wynika, że prawie co trzeci (32%) przewiduje wzrost przychodów z eksportu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a co czwarta badana firma odnotowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrost przychodów pochodzących eksportu.

W badaniu uczestniczyło 4500 europejskich firm z sektora MŚP z 17 krajów. Badanie zostało przeprowadzone pomiędzy sierpniem a wrześniem 2016 roku.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5