ycipk-e3u8a6
IAR

Finanse Polaków. Najchętniej pożyczamy od banków i krewnych

Jeśli pomaga rodzina, to tylko na bieżące potrzeby. Wakacji raczej nam nie zasponsoruje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finanse Polaków. Najchętniej pożyczamy od banków i krewnych
(Eastnews, Fot: Wojtek Laski)
ycipk-e3u8a6

Polacy są hojni i słowni, ale mało asertywni. Pożyczamy głównie od banków i zazwyczaj na bieżące potrzeby. Większości wystarczy finansowe wsparcie w wysokości od stu do tysiąca złotych.

Portal kokos.pl przeprowadził badanie i sprawdził, jak pożyczamy i oddajemy pieniądze. Większość - 70 procent - pytanych prosi o pomoc banki. Pieniądze te potrzebne są na bieżące potrzeby. Prawie 60 procent sięga po kwoty od 100 złotych do tysiąca.

Polacy sami chętnie pożyczają ale rodzinie, przyjaciołom i znajomym. A co ciekawe - tylko na bieżące potrzeby. Zaledwie 3 proc. osób pożyczy bliskim na wakacje czy na zakup mieszkania.

ycipk-e3u8a6

- Okazuje się, że 97 proc. pytanych oddaje pieniądze, ale zanim je odda, może minąć trochę czasu, bo nie lubimy upominać się o zwrot gotówki - powiedział Andrzej Jędrzejczak z portalu kokos.pl. - Połowa pytanych nigdy nie prosi o oddanie długu. - Częściej robimy to, jeśli w grę wchodzą duże kwoty, ale co do zasady jest to dla nas niezręczne, szczególnie jeśli mamy upominać bliskich - dodaje.

Bardziej asertywni w tej kwestii są mężczyźni niż kobiety. Jeśli pożyczamy pieniądze chcemy wiedzieć na co zostaną wydane. Tylko dla 10 procent osób nie ma to znaczenia.

Zobacz też: * *Polacy żyją od wypłaty do wypłaty. Szokujące wyniki badań

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-e3u8a6

ycipk-e3u8a6
ycipk-e3u8a6