Trwa ładowanie...
d26cnn7
17-03-2017 13:35

Firma IMI Systems współpracuje z IAI, by rozszerzyć ofertę dla polskiego wojska

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - IMI Systems (Israel Military Industries) ogłosiło rozpoczęcie strategicznej współpracy z koncernem IAI (Israel Aerospace Industries Ltd.) w celu optymalnego spełnienia warunków przetargowych w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) o nazwie "Homar" na dostawę zaawansowanych pocisków oraz systemów wyrzutni, podało IMI.

d26cnn7

Współpraca ta ma na celu rozszerzenie oferty firmy IMI, która poza pociskami Extra i Predator Hawk produkcji IMI, będzie także obejmować systemy rakietowe LORA (Long Range Artillery Rocket) produkcji IAI, uważane za bardziej najbardziej zaawansowane na rynku, podano w komunikacie.

"Rozszerzona oferta obejmuje pocisk Predator Hawk o zasięgu 300 km oraz pocisk Extra o zasięgu 150 km produkcji IMI. Obydwa rodzaje pocisków są wyposażone w systemy naprowadzania oparte o GPS/INS i charakteryzują się dokładnością uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m. Ponadto w ofercie znajdzie się pocisk LORA produkowany przez IAI, o zasięgu ponad 300 km, przenoszący dużą głowicę bojową oraz mający dokładność uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m" - czytamy dalej.

Wszystkie pociski będą wystrzeliwane z modułowej wieloprowadnicowej polowej wyrzutni rakietowej LYNX firmy IMI, zdolnej do wystrzeliwania z jednej platformy wszelkich rodzajów pocisków, w tym rakiet LORA oraz niekierowanych balistycznych pocisków rakietowych 122 mm, o różnych zasięgach, podkreślono w materiale.

"Współpraca między IMI i IAI wzmacnia naszą ofertę dla polskiego wojska. Przewaga oferty znajduje odzwierciedlenie, między innymi, w zdolności technologicznej do opracowywania systemów dostosowanych do potrzeb klienta oraz zdolności firmy do dostarczania nowoczesnych, wypróbowanych w warunkach bojowych systemów artyleryjskich" - powiedział prezes IMI Systems Avi Felder, cytowany w komunikacie.

d26cnn7

Jednocześnie współpraca z IAI umożliwia zwiększenie siły ogniowej oraz zwiększenie zasięgu ostrzału z wyrzutni mogących przenosić dwie rakiety LORA oraz wystrzeliwać wszelkie rodzaje rakiet i pocisków, w tym także te, które zostaną opracowane w przyszłości, podkreślono.

Elementem strategii biznesowej IMI, mającej na celu rozszerzenie zakresu jej działalności w Polsce, było niedawne otwarcie biura firmy w tym kraju. Nowe przedstawicielstwo działa w Warszawie i skupia się na promowaniu współpracy IMI z miejscowym przemysłem obronnym oraz marketingu rozwiązań operacyjnych firmy wśród właściwych grup docelowych na polskim rynku obronności, wskazano także w materiale.

(ISBnews)

d26cnn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26cnn7