Trwa ładowanie...
opcje

Firmy ujawniają straty z powodu opcjach walutowych

Miliard 400 milionów złotych - takie straty do dzisiaj zgłosili przedsiębiorcy do ministerstwa gospodarki w związku z zakupem opcji walutowych.

Share
Firmy ujawniają straty z powodu opcjach walutowych
Źródło: Jupiterimages
d2p6yru

1 miliard 400 milionów złotych - takie straty do dzisiaj zgłosili przedsiębiorcy do ministerstwa gospodarki w związku z zakupem opcji walutowych.

Opcje walutowe miały zabezpieczyć przedsiębiorców przed stratami wywoływanymi umacniającym się złotym. Jednak, wbrew oczekiwaniom, nasza waluta w ostatnich miesiącach osłabiła się, co spowodowało znaczne straty części naszego biznesu.

d2p6yru

Dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudniej sytuacji w związku z obrotem opcjami walutowymi, resort gospodarki uruchomił w zeszłym tygodniu specjalną infolinię. Do tej pory zgłosiły się już 204 osoby.

Straty jednego przedsiębiorstwa sięgają od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych.

W rozmowach z pracownikami resortu gospodarki przedsiębiorcy podnosili najczęściej kwestię nadużycia zaufania przez banki, których są stałymi klientami. Banki nie informowały na przykład o dużym ryzyku i możliwościach powstawania znaczących strat.

Resort gospodarki wspólnie z kancelarią prawną Krawczyk i Wspólnicy Sp. K. opracował zestawienie potencjalnych rozwiązań prawnych dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudniej sytuacji w związku z zawartymi transakcjami opcji walutowych. W dokumencie opisano najczęstsze przypadki zgłaszane na infolinię ministerstwa oraz środki prawne do ich rozwiązania. Przedsiębiorcy, którzy przekażą swój e-mail, otrzymają szczegóły tych propozycji - poinformowano w komunikacie umieszczonym na stronach internetowych resortu gospodarki.

d2p6yru

Podziel się opinią

Share
d2p6yru
d2p6yru