Trwa ładowanie...
d2r1fhh

Firmy z Mazowsza dostały unijne wsparcie na innowacje

1,2 mln zł wsparcia z UE trafiło do mazowieckich firm, które chcą współpracować z naukowcami przy wdrażaniu innowacji. To wynik konkursu "Bony na innowacje" z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza.

Share
d2r1fhh

"Naukowcy już niebawem rozpoczną prace nad innowacjami produktowymi, usługowymi, a nawet wzorniczymi zleconymi przez przedsiębiorców z Mazowsza" - podkreśliła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Przedsiębiorcy nadal mogą ubiegać się o dofinansowanie UE na nawiązanie współpracy z sektorem naukowym. "Innowacyjne rozwiązanie możemy opracować w ramach firmy, jednak jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z wiedzy, doświadczenia i świeżego spojrzenia ekspertów zewnętrznych, o sukces projektu będzie zdecydowanie łatwiej. Dlatego właśnie fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego pomogą przedsiębiorcom w nawiązaniu współpracy z naukowcami. Cały czas trwa konkurs o bony na innowacje" - zaznaczyła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Jak wyjaśniono, chodzi o zakup od instytucji naukowej usługi opracowania innowacyjnych produktów, usług, zmian procesowych, czy wzorniczych. "Firmy działające na rynku do dwóch lat aplikują o bon na innowacje o wartości do 50 tys. zł. Przedsiębiorcy z większym doświadczeniem - do 100 tys. zł" - podkreślono.

W trzeciej rundzie konkursu, którego celem jest zachęcenie przedsiębiorców do współpracy z naukowcami, rozdysponowano 1,2 ml zł na 15 bonów o wartości od 38,4 tys. zł do 99,9 tys. zł unijnego dofinansowania. "W sumie rozdysponowaliśmy już 5,6 mln zł na realizację 69 projektów z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych, edukacji, energetyki, medycyny, biotechnologii, produkcji, czy branży rolno-spożywczej" - podkreślił Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski.

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Jest ono skierowane głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego.

d2r1fhh

Podziel się opinią

Share
d2r1fhh
d2r1fhh