Trwa ładowanie...

Fiskus zarzuca nową sieć na polskie firmy

Chce skuteczniej tropić podatników i zwalczać tak zwaną optymalizację podatkową.
Share
Fiskus zarzuca nową sieć na polskie firmy
Źródło: WP.PL, Fot: Ministerstwo Finansów
d3k4b79

Ministerstwo Finansów chce uzyskać wgląd w sprawozdania finansowe firm z całego Starego Kontynentu. Zamierza w ten sposób badać ceny transferowe i zwalczać unikanie płacenia podatków - donosi "Puls Biznesu".

Jak czytamy w dzienniku, fiskus chce w ten sposób skuteczniej tropić podatników, zwalczać tak zwaną optymalizację podatkową i unikanie opodatkowania. Kupi narzędzia, dzięki którym będzie mógł rozpocząć kontrolę międzynarodowych przepływów finansowych.

Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na dostawę bazy danych o sprawozdaniach finansowych polskich firm z co najmniej 27 państw europejskich. Za dostarczenie sprawozdań przynajmniej 6 milionów firm, składanych od 2005 roku, resort finansów chce zapłacić do 2 milionów 200 tysięcy złotych - czytamy w "Pulsie Biznesu".

d3k4b79

Dane są niezbędne do analizy porównawczej oraz ustalenia ceny transakcyjnej dla podmiotów powiązanych na podstawie porównania do danych finansowych osiąganych przez podmioty niezależne. Baza danych będzie również używana przez organy kontroli skarbowej do weryfikacji dokumentacji dotyczącej cen transferowych - wyjaśnia resort finansów.

Statistica: Urzędników nieco mniej, ale zarabiają coraz więcej:Pobierz pełną wersję popularnego programu do PIT za darmo >>

d3k4b79

Podziel się opinią

Share
d3k4b79
d3k4b79