Trwa ładowanie...

Fiskus zarzuca nową sieć na polskie firmy

Chce skuteczniej tropić podatników i zwalczać tak zwaną optymalizację podatkową.

Fiskus zarzuca nową sieć na polskie firmyŹródło: WP.PL, fot: Ministerstwo Finansów
d33jlly
d33jlly

Ministerstwo Finansów chce uzyskać wgląd w sprawozdania finansowe firm z całego Starego Kontynentu. Zamierza w ten sposób badać ceny transferowe i zwalczać unikanie płacenia podatków - donosi "Puls Biznesu".

Jak czytamy w dzienniku, fiskus chce w ten sposób skuteczniej tropić podatników, zwalczać tak zwaną optymalizację podatkową i unikanie opodatkowania. Kupi narzędzia, dzięki którym będzie mógł rozpocząć kontrolę międzynarodowych przepływów finansowych.

Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na dostawę bazy danych o sprawozdaniach finansowych polskich firm z co najmniej 27 państw europejskich. Za dostarczenie sprawozdań przynajmniej 6 milionów firm, składanych od 2005 roku, resort finansów chce zapłacić do 2 milionów 200 tysięcy złotych - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Dane są niezbędne do analizy porównawczej oraz ustalenia ceny transakcyjnej dla podmiotów powiązanych na podstawie porównania do danych finansowych osiąganych przez podmioty niezależne. Baza danych będzie również używana przez organy kontroli skarbowej do weryfikacji dokumentacji dotyczącej cen transferowych - wyjaśnia resort finansów.

Statistica: Urzędników nieco mniej, ale zarabiają coraz więcej:


d33jlly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jlly