Trwa ładowanie...
d3o4j35
d3o4j35

Fitch nadał finalny rating BB+ emisji obligacji Taurona na 190 mln euro

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings nadał obligacjom hybrydowym Tauron Polska Energia o wartości 190 mln euro (844 mln zł) finalny rating BB+ (równy nadanemu wcześniej ratingowi planowanej emisji), podała agencja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3o4j35

"Obligacje zostały ocenione dwa stopnie poniżej długoterminowego ratingu podmiotu (IDR, na poziomie BBB, perspektywa stabilna) ze względu na ich głębokie podporządkowanie i w rezultacie niższe perspektywy odzyskania w scenariuszu spłaty lub bankructwa" - czytamy w komunikacie.

Wczoraj Tauron podał, że podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę projektową i umowę subskrypcyjną, stanowiącą podstawę do przeprowadzenia emisji osiemnastoletnich obligacji hybrydowych o wartości 190 mln euro. Data emisji została ustalona na 16 grudnia br.

Środki, które zostaną pozyskane z emisji obligacji, będą przeznaczone na pokrycie wydatków Tauron Dystrybucja związanych z rozwojem i modernizacją infrastruktury sieci elektroenergetycznej w latach 2016-2020, podano wówczas.

d3o4j35

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d3o4j35

Podziel się opinią

Share
d3o4j35
d3o4j35